Oficjalnie: Martha Thomas została zawodniczką Manchesteru United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował o zakontraktowaniu Marthy Thomas. Zawodniczka związała się z „Czerwonymi Diablicami” kontraktem do końca sezonu 2022/23 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

25-letnia napastniczka dołączyła do Manchesteru United z West Hamu United, gdzie grała przez ostatnie dwa sezony. Wcześniej zawodniczka reprezentowała barwy francuskiego Le Havre, a pierwsze kroki w piłce stawiała w amerykańskim Charlotte 49ers.

Łącznie Thomas aż ośmiokrotnie reprezentowała barwy Szkocji na arenie międzynarodowej, a swój pierwszy mecz w kadrze rozegrała w marcu 2020 roku.

– Jestem podekscytowana, że mogę dołączyć do Manchesteru United. Jestem również pod wrażeniem sukcesów klubu w poprzednich latach, więc nie będę ukrywać, że właśnie ten fakt przekonał mnie do transferu. Ponownie chcę się cieszyć piłką i szukam kolejnych wyzwań w mojej karierze. Chcę być częścią zespołu, który gra ofensywną piłkę, ponieważ wtedy będę mogła pokazać wszystkim siebie z jak najlepszej strony. Teraz zamierzam skupić się aklimatyzacji oraz ciężkiej pracy na treningach. Nie mogę już się doczekać startu sezonu oraz z niecierpliwością wyczekuję powrotu kibiców na stadiony – mówiła Martha Thomas.

Dyrektor sportowy Manchesteru United, John Murtough postanowił skomentować pozyskanie nowej zawodniczki.

– Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się sfinalizować kolejny transfer w postaci Marthy. Ona jest niezwykle ekscytującą młodą napastniczką, która prezentowała swoje umiejętności zarówno w klubie jak i na arenie międzynarodowej. Martha z piłką przy nodze jest zagrożeniem dla bramki rywalek, więc będzie bardzo dobrym wzmocnieniem naszego ataku przed nadchodzącym sezonem. Nie możemy już się doczekać momentu, kiedy zostawi po sobie ślad w historii naszego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze