Oficjalnie: Marc Skinner nowym szkoleniowcem „Czerwonych Diablic”

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za pomocą klubowej aplikacji oraz witryny poinformował o zakontraktowaniu Marca Skinnera jako szkoleniowca pierwszej drużyny „Czerwonych Diablic”. Anglik związał się z Manchesterem United dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

38-latek przez ostatnie dwa sezony prowadził Orlando Pride w National Women’s Soccer League.

Skinner nabywał również doświadczenia w angielskim Birmingham, gdzie pełnił różne role zanim został szkoleniowcem pierwszej drużyny w 2016 roku

– Jestem podekscytowany oraz dumny, że zostałem szkoleniowcem w Manchesterze United. Nie mogę doczekać się współpracy z tutejszym sztabem szkoleniowym oraz grupą niezwykle utalentowanych zawodniczek. Naszym celem jest zbudowanie zespołu, który osiągnie wszystko w kobiecej piłce. Stoimy przed idealną szansą, aby stawić czoła innym ekipom w kolejnym ekscytującym sezonie WSL. Wspólnymi wysiłkami chcemy coś osiągnąć, ponieważ celem pozostaje danie powodu do dumy fanom – mówił Skinner.

Zakontraktowanie nowego szkoleniowca sekcji kobiet postanowili skomentować wiceprezes wykonawczy klubu Ed Woodward oraz dyrektor sportowy John Murtough.

Wiceprezes wykonawczy Ed Woodward: – Marc jest trenerem, który dowiódł już swoich umiejętności w WSL i cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu. Oczywiście cieszy nas również jego powrót do angielskiej ekstraklasy po ostatnim epizodzie w USA. Nadal chcemy rozwijać naszą sekcje kobiet, a zakontraktowanie Marca i niezwykle utalentowanych zawodniczek tego lata umożliwi nam osiąganie sukcesów.

Dyrektor sportowy John Murtough: – Przede wszystkim Marc jest znakomitym trenerem, ale posiada również zapał, ambicję oraz wizję zespołu i to właśnie te cechy przekonały nas do jego kandydatury. Jesteśmy przekonani, że Marc jest odpowiednią osobą do kierowania naszym zespołem. Teraz wyczekujemy kolejnego sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze