Nick Cox: Paul McShane wniesie wiele dobrego do drużyny U-23

manutd.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Paul McShane, który powrócił do Manchesteru United w roli grającego trenera, wystąpił już w dwóch spotkaniach dla zespołu U-23. Szef Akademii „Czerwonych Diabłów”, Nick Cox, zdradził, jak wiele korzyści może przynieść jego zatrudnienie.

Doświadczony stoper będzie odgrywał na Old Trafford innowacyjną rolę grającego trenera. McShane wystąpił ostatnio przeciwko Hull City w towarzyskim meczu drużyny U-23. W pierwszej połowie 35-latek był bliski zdobycia gola. Jego dyspozycja wskazuje na to, iż może mieć on spory wpływ na poczynania drugiego zespołu Manchesteru United. Takiego samego zdania jest szef Akademii, Nick Cox.

– Paul McShane dołączy do nas w roli grającego trenera i oczywiście wniesie ogrom doświadczenia. Rozumie ten klub, ponieważ jest absolwentem naszej Akademii. W zeszłym sezonie grał na profesjonalnym poziomie i ma licencję trenerską na poziomie A, więc mamy do czynienia z wyjątkową mieszanką umiejętności, które może wnieść do tej drużyny.

– Dołączy do nas głównie jako trener, więc pomoże nam rozwinąć graczy, którzy znajdują się wokół niego i zrobi to na wiele sposobów. Będzie trenował z grupą, aby upewnić się, że intensywność sesji jest wysoka, ponieważ jest przyzwyczajony do gry na seniorskim poziomie. Zapewni nam nową, odmienną perspektywę z trenerskiego punktu widzenia i dostrzeże różne aspekty, co jest naprawdę istotne. W trakcie sesji potrafi szkolić innych zawodników.

– Każdego dnia zapewni wyzwanie naszym młodym, ekscytującym napastnikom, aby byli w stanie stawić mu czoła, wiedząc, że brał udział w Mistrzostwach Europy i rozegrał kilka wielkich meczów, jak np. finał Pucharu Anglii. Codziennie mogą więc sprawdzić swoje umiejętności w pojedynkach z doświadczonym piłkarzem. Będzie także starszym bratem dla innych obrońców, który wie, jak uczyć w oldschoolowym świecie futbolu rezerw.

– Młodzi piłkarze grali ze starszymi i przeciwko starszym. Można było uczyć się od rówieśników, zdobywać wiedzę w trakcie pracy. Nie wszystkie informacje zawsze pochodziły od trenera. W odpowiednim czasie może wystąpić także w kilku spotkaniach. Nie dołącza do nas jako zawodnik, ale może grać jako przykład do nauki dla innych graczy.

– Wyobraźcie sobie, że Paul McShane gra w środku obrony i ma wokół siebie kilku młodych graczy, których może trenować, uczyć, którym pomaga i daje przykład podczas meczów. Czasami tak się dzieje.

– Jesteśmy podekscytowani. Uważamy, że to niesamowity wybór i nie możemy się doczekać, kiedy będzie częścią naszego zespołu. Uważamy to za trochę innowacyjne, ale przecież właśnie o to chodzi w tym klubie, prawda? Staramy się podchodzić do pewnych rzeczy inaczej i próbujemy wprowadzać elementy, na które inne kluby się nie decydują. Tak, jesteśmy podekscytowani.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze