„The Telegraph”: Manchester United zarobi na ewentualnym transferze Lukaku do Chelsea

The Telegraph Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Wedle ostatnich doniesień mediów Chelsea jest mocno zdeterminowana, aby sprowadzić Romelu Lukaku. „The Blues” mają zamiar złożyć za Belga ofertę opiewającą na około 100 mln funtów, co oznacza kilkumilionowy zarobek również dla Manchesteru United. 

Romelu Lukaku trafił do Manchesteru United w lipcu 2017 roku z Evertonu. Koszt wykupienia belgijskiego napastnika zamknął się w kwocie 85 milionów euro. Dla „Czerwonych Diabłów” wystąpił w 96 spotkaniach, pakując przy tym piłkę do siatki 42 razy i notując 12 asyst. Następnie po zmianie na stanowisku szkoleniowca trafił za 74 miliony euro do Interu.

Jednak według doniesień Jamesa Duckera z „The Telegraph” gdy Manchester United dogadywał transfer napastnika z Interem Mediolan, zapisał sobie w umowie procent od kolejnej sprzedaży. Oznacza to, że jeśli Lukaku przeniesie się do Chelsea za około 100 milionów funtów, to na konto „Czerwonych Diabłów” wpłynie skromna suma 5 milionów euro.

Belg od odejścia z Old Trafford zyskał na wartości o jedną trzecią. Według portalu Transfermarkt gdy opuszczał Anglię, koszt jego sprowadzenia oscylował w granicy 75 milionów funtów, a dziś ta kwota wzrosła do 100 milionów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze