John Barnes: Man Utd nie potrzebował transferu Jadona Sancho

MEN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda Liverpoolu, John Barnes, opowiedział o swoich obawach związanych z wzmocnieniami Manchesteru United, uważając, że “Czerwone Diabły” nie potrzebują Jadona Sancho oraz Raphaela Varane’a.

Były znakomity skrzydłowy “The Reds” oraz reprezentacji Anglii, John Barnes, twierdzi, że letnie transferu klubu z Old Trafford nie rozwiążą ich problemów. Do ekipy Ole Gunnara Solskjaera dołączyli przede wszystkim Jadon Sancho oraz Raphael Varane’a, którzy mają pomóc zespołowi grać w bardziej progresywny sposób.

Legenda Liverpoolu nie jest przekonana, że ci zawodnicy zawodnicy całkowicie odmienią postawę Manchesteru United w przyszłym sezonie. Anglik zasugerował również, że za ewentualne niepowodzenie w nadchodzącej kampanii obarczony winą zostanie Ole Gunnar Solskjaer.

– Harmonia, konsekwencja i balans to elementy, które zostały zachwiane w Manchesterze United. Grali dobrze przeciwko wielkim zespołom, ale brakowało im regularności. Uważam, że w przyszłym roku nadal będą zmagać się z tymi samymi problemami, ponieważ presja nie spoczywa na zespole, ona zawsze dotyczy menedżera.

– Kiedy masz sytuację, w której menedżer znajduje się presją, od czasu do czasu zespół nie będzie odpowiednio funkcjonował. Ludzie będą winili menedżera. Niestety tak będzie wyglądała rzeczywistość Ole.

– Piłkarz po piłkarzu, dysponują świetną drużyną. Nie mówię o harmonii wewnątrz obozu, chociaż sporo zależy od tego, co wydarzy się z Paulem Pogbą i innymi. To bardziej kwestia związana z presją, pod którą znajduje się drużyna.

– Arsene Wenger przechodził przez taką sytuację. Wielu menedżerów Liverpoolu również. Byliście wtedy świadkami nieregularności tych zespołów. Ludzie muszą przestać kwestionować umiejętności i zastanawiać się, czy jest odpowiednim człowiekiem na to stanowisko.

– Jadon Sancho to wspaniały piłkarz. Dobrze jest posiadać tak młodego angielskiego piłkarza na przyszłość. Nie wydaje mi się natomiast, że Manchester United potrzebował wzmocnienia tej pozycji.

Przeczytaj również:  Fabrizio Romano: Man Utd rozmawia z przedstawicielami Benjamina Sesko

– Czy będzie wychodził na boisko za Marcusa Rashforda lub Masona Greenwooda? Więcej sensu niż cokolwiek innego miałby transfer Harry’ego Kane’a, ale on tam nie trafi.

– Potrzebowali defensywnego pomocnika lub obrońcy. Varane to dobry transfer. Wraz z Harrym Maguire’em zapewnią większe bezpieczeństwo niż miało to miejsce w przeszłości.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze