Oficjalnie: Lionel Messi nie przedłuży kontraktu z Barceloną

fcbarcelona.com, Twitter Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

FC Barcelona poinformowała w oficjalnym komunikacie, że pomimo dojścia do porozumienia z Leo Messim nie będzie w stanie przedłużyć kontraktu z Argentyńczykiem. Na przeszkodzie stanęły problemy finansowe i strukturalne. 

Jako pierwsza o problemach w negocjacjach na linii Barcelona – Leo Messi poinformował w czwartkowe popołudnie hiszpański dziennik “Marca”. Dziennikarze tego medium poinformowali, iż rozmowy doszły do punktu, z którego bardzo trudno będzie powrócić na właściwe tory.

W opublikowanym materiale dziennik stwierdził, iż perspektywa przedłużenia kontraktu Leo Messiego stała się odległa bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Była to pierwsza informacja o problemach w tej sprawie, gdyż poprzednie doniesienia traktowały o pełnym porozumieniu Argentyńczyka z katalońskim klubem.

Kilkanaście minut później informacje podane przez “Marcę” potwierdził Fabrizio Romano, który jeszcze poprzedniego dnia informował o porozumieniu między obiema stronami. Włoch doniósł o “nowych problemach”, które się pojawiły w związku z operacją przedłużenia kontraktu, jednak Messi i Barcelona miały kontynuować rozmowy w celu odnalezienia wyjścia z tej sytuacji.

W końcu oficjalny komunikat wydała FC Barcelona. Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia, które ukazało się na stronie klubu.

“Pomimo faktu, iż Lionel Messi oraz FC Barcelona doszli do porozumienia i wyraźnych intencji dotyczących podpisania nowego kontraktu płynących z obu stron, operacja nie może zostać zrealizowana z powodu przeszkód finansowych i strukturalnych (przepisy ligi hiszpańskiej).

Przeczytaj również:  Fabrizio Romano o planach Manchesteru United na zimowe okno transferowe

W wyniku tej sytuacji, Lionel Messi nie pozostanie w Barcelonie. Obie strony głęboko żałują, że życzenia zawodnika oraz klubu nie zostaną spełnione.

FC Barcelona z całego serca wyraża wdzięczność zawodnikowi za jego wkład w rozwój klubu i życzy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość w życiu osobistym i zawodowym”.

Messi występował w “Dumie Katalonii” od 2004 roku. Wystąpił w 778 meczach, zdobył 672 gole i zanotował 305 asyst.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze