Dave Bushell nagrodzony za wkład w rozwój młodzieży i wspieranie turnieju SuperCupNI

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Zasłużony pracownik Akademii Manchester United, Dave Bushell, otrzymał nagrodę w uznaniu jego ogromny wkład w turniej SuperCupNI w ciągu ostatnich 30 lat.

Manchester United po raz pierwszy wysłał młodzieżową drużynę na zawody – wcześniej znane jako Milk Cup – na północnym wybrzeżu Irlandii Północnej w 1989 roku i od tego czasu jest jednym z najbardziej regularnych uczestników turnieju.

Relacje United z SuperCupNI wykraczają również poza grę, a Ole Gunnar Solskjaer oficjalnie otworzył turniej w 2008 roku, podczas gdy sir Alex Ferguson zawsze był gorącym zwolennikiem rywalizacji juniorów.

Bushell przez lata był integralną częścią udziału United w tym wydarzeniu, działając jako główny łącznik między klubem a komitetem. Regularnie pełnił rolę kierownika turnieju, zabierając na zawody niektórych z najbardziej znanych graczy Manchesteru United w tym słynne gwiazdy „Class of 92” i niedawnych absolwentów, takich jak Mason Greenwood.

Po raz kolejny młodzież z zespołu U-16 udała się tego lata do Irlandii Północnej i zagrała w trzech meczach towarzyskich, pokonując Coleraine, Ballymena i Linfield.

Podczas turnieju, przewodniczący rozgrywek Victor Leonard wyraził wdzięczność Bushellowi i podziękował za wsparcie i zachęcanie innych do udziału w zawodach, a także za jego oddanie dla młodzieżowej piłki nożnej w Irlandii Północnej.

Nick Cox, dyrektor Akademii, powiedział: – Dave całkowicie zasługuje na to uznanie za swoją fantastyczną pracę w SuperCup przez ostatnie 30 lat. Bez Dave’a ten kluczowy turniej w pamiętniku Akademii po prostu nie byłby możliwy.

– Lata służby Dave’a dla Manchesteru United były fenomenalne. Osoby z takim stażem pracy są niezbędne dla Akademii, są propagatorami kultury i zapewniają, że pozostajemy wierni wartościom, które zapewniły, że Akademia nadal tworzy gwiazdy – klasowych graczy.

– Dave jest fantastycznym przewodnikiem, który wspierał tak wielu młodych graczy podczas ich podróży i cieszymy się, że otrzymał publiczne uznanie jego zaangażowania w rozwój młodzieży.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze