Znakomita inauguracja sezonu przeciwko Leeds United na Old Trafford

własne Artur Karpeta

Manchester United na inaugurację sezonu w świetnym stylu pokonał 5:1 Leeds United. Hattrickiem popisał się Bruno Fernandes, a po jednym golu dołożyli Greenwood i Fred. Dla gości gola zdobył Ayling. Cztery asysty zaliczył w tym spotkaniu Paul Pogba.

Od początku spotkania wyraźną przewagę uzyskały „Czerwone Diabły”. Na pierwszy celny strzał kibice musieli czekać zaledwie 5 minut, ale uderzenie Greenwooda było zbyt lekkie i Meslier nie miał problemów z obroną.

W 10. minucie kolejna groźna okazja gospodarzy. Po wielkim błędzie Raphinhi, przypadkowy strzał oddał Greenwood, Bramkarz gości poradził sobie z najwyższym trudem.

2 minuty później stuprocentową okazję miał Paul Pogba, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Francuz nie trafił w bramkę.

Pierwszy groźny strzał, goście oddali w 17. minucie, Mateusz Klich sprawdził czujność De Gei, ale bramkarz gospodarzy poradził sobie bez problemu.

Po początkowej przewadze „Czerwonych Diabłów”, gra bardzo się wyrównała i coraz częściej do głosu dochodzili gracze Leeds. Świetną okazję zmarnował w 25. minucie Bamford, który po świetnym dośrodkowaniu Raphinhi nie trafił w bramkę strzałem głową.

Po 30. minutach kibice na Old Trafford i przed telewizorami doczekali się pierwszego gola. Paul Pogba fantastycznym podaniem wypuścił na czystą pozycję Bruno Fernandesa, który pokonuje Mesliera. Cała sytuacja zaczęła się od złego wybicia bramkarza gości.

Wynik mógł podwyższyć Daniel James, ale piłka po jego strzale w 37. minucie, minęła bramkę. W tej sytuacji podawał Luke Shaw.

Druga połowa rozpoczęła się od dosłownie mocnego uderzenia. W 49. minucie Luke Ayling atomowym strzałem zza pola karnego pokonuje De Geę.

Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Kolejną asystę zapisuje na swoim koncie Paul Pogba. Francuz dograł piłkę na wolne pole do Greenwooda, który precyzyjnym strzałem pokonuje Mesliera.

2 minuty później na Old Trafford było już 3:1.Bruno Fernandes wpisuje się po raz kolejny na listę strzelców. Asystę zalicza… wiadomo, Paul Pogba. Sędziemu w tej sytuacji pomógł system goal-line.

W 60. minucie hattricka kompletuje Bruno Fernandes. Z własnej połowy idealne, długie zagranie Victora Lindelofa, silnym strzałem pod poprzeczkę wykorzystuje Portugalczyk.

„Czerwone Diabły” zdecydowanie nie zwalniały tempa. W 68. minucie, Paul Pogba płaskim podaniem z lewego skrzydła dograł do Freda, a Brazylijczyk umieścił piłkę w siatce. Czwarta asysta Francuza w tym meczu!

W 75. minucie na boisku pojawił się nowy nabytek Manchesteru United Jadon Sancho, który zmienił Daniela Jamesa.

W ostatnich minutach jedyną ciekawą sytuację przeprowadzili goście, ale Raphinha nie trafił w bramkę.

Manchester United – Leeds United 5:1 (Fernandes 30’, 54’, 60’, Greenwood 52’, Fred 68’ – Ayling 48’)

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, McTominay (Matic 69’), Fred, James (Sancho 75’), Fernandes, Pogba (Martial 75’), Greenwood

Leeds United: Meslier, Ayling, Cooper, Koch, Struijk, Dallas, Klich, Raphinha, Harrison (Costa 69’), Rodrigo (Firpo 46’), Bamford (Roberts 77’)