Solskjaer po zwycięstwie z Leeds United dla MUTV: wszystko poszło zgodnie z planem, ale teraz wymagam dyscypliny i koncentracji

MUTV Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Ole Gunnar Solskjaer po wygranej 5:1 z Leeds United stanął również przed kamerami klubowych mediów. Na ich łamach odniósł się do pierwszego hat-tricka w meczu otwarcia od czasów Lou Macariego, czterech asyst Paula Pogby, występu Daniela Jamesa i prezentacji Raphaela Varane’a.

OLE GUNNAR SOLSKJAER W POMECZOWYM WYWIADZIE DLA MUTV:

Czy to był tak dobry występ, na jaki miałeś nadzieję?

– Tak mi się wydaje. Wielkie brawa należą się publiczności, piłkarzom oraz sztabowi i trenerom. Wszystko poszło zgodnie z planem. Osiągnięcie takiego rezultatu w pierwszym dniu zmagań daje olbrzymi impuls. Chodzi po prostu o nastrój. Z drugiej strony należy pamiętać, że to tylko jedno spotkanie. Zawsze musimy klepać się po plecach i smakować takich słodkich zwycięstw. Od jutra wracamy na szlak, aby przygotować się do kolejnego starcia.

Jaką różnicę spowodowali powracający fani?

– Atmosfera była absolutnie magiczna. To wiele znaczy dla piłkarzy. Atmosfera daje ci dodatkową przewagę i energię. Nie da się wywołać podobnych odczuć rozmową motywacyjną, ani wydobyć tego samego z ducha zespołu, który się z tym wiąże. Kiedy strzelasz takie cztery gole w drugiej połowie, to czujesz się po prostu najlepiej na świecie.

Lou Macari był ostatnim piłkarzem, który zdobył hat-tricka na inaugurację sezonu…

– Dawno temu! To wspaniały początek sezonu dla Bruno Fernandesa. Dobrze wykorzystał swoje sytuacje. Dodatkowo wykonał kilka wspaniałych podań, popisał się timingiem, poruszaniem się i grą zespołową. Nie mogę prosić o więcej od sowich piłkarzy. Teraz wymagam zdyscyplinowanego tygodnia, w którym wszyscy będą bardzo skoncentrowani.

Co sądzisz o czterech asystach Paula Pogby?

– Nie pamiętam, kiedy ostatnio wydarzyło się coś podobnego. Paul Pogba posiada jakość, aby to robić. Kiedy w zespole znajdują się zawodnicy, którzy chętnie wybiegają za plecy obrońców i tworzą przestrzeń innym, to otwiera nam się droga do bramki.

Daniel James również zanotował efektywny występ…

– Nie ma wielu piłkarzy o takiej pracowitości. Daje wiele innym graczom… wygrywa sporo drugich piłek i jest zagrożeniem, kiedy wybiega zza pleców. Tworzy przestrzenie dla Bruno oraz Paula Pogby. Zabrakło mu szczęścia, aby wpisać się na listę strzelców lub zaliczyć asystę. Jestem zachwycony jego występem.

Fantastyczny odbiór Varane’a. Jak bardzo jesteś zadowolony?

– Bardzo. Budujemy skład w właściwą kulturą, jakością i odpowiednimi osobowościami. Jeżeli prześledzisz jego karierę, szybko zdasz sobie sprawę, że to profesjonalista z najwyższej półki, gracz o wielkiej klasie i sprawdzony zwycięzca. Jestem zachwycony i wydaje mi się, że podobała mu się reakcja fanów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze