manutd.com

Zmiany w strukturach Akademii Manchesteru United

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Zanim sezon 2020/21 rozpoczął się na dobre, Manchester United ogłosił nową strukturę sztabu szkoleniowego, który zajmuje się Fazą Profesjonalnego Rozwoju Akademii (Academy’s Professional Development Phase).

W grupach wiekowych od U-17 do U-23 wprowadzona zostanie elastyczna struktura trenerska, która ma na celu wsparcie indywidualnych potrzeb rozwojowych każdego z piłkarzy.

Travis Binnion został nowym głównym trenerem piłkarzy U-18, a Neil Ryan objął funkcję asystenta Neila Wooda w zespole do lat 23. Cole Little pozostał na stanowisku asystenta trenera w zespole U-18.

Justin Cochrane jest teraz odpowiedzialny za rozwój zawodników na szczeblach wiekowych od U-17 do U-23 i to on będzie zajmował się programem. Blisko współpracować będzie zarówno z Woodem i Binnionem, żeby zapewnić piłkarzom Akademii odpowiedni rozwój.

Mark Dempsey wciąż będzie zajmował się zespołem trenerskim w Akademii i będzie edukował grupę trenerów, którzy pracują w klubie. To również on ma przedstawiać narzędzia, które w najlepszy sposób mają pomóc piłkarzom w pracy indywidualnej.

Binnion, oprócz nowej roli, będzie nadal szefem rozwoju piłkarzy w kadrach U-14 i U-16. Wcześniej był on związany z tymi grupami wiekowymi jako główny trener zespołu U-16. Nadal więc kontynuował będzie pracę z piłkarzami, którzy w nadchodzącym sezonie otrzymają stypendia.

Wcześniej Binnion był menedżerem Akademii w Sheffield United, gdzie pracował z obecnym kapitanem Manchesteru United, Harrym Maguirem i kilkoma innymi piłkarzami grającymi dziś na poziomie reprezentacji.

Grupa trenerów ma za zadanie podtrzymać sukces Akademii, która nieprzerwanie produkuje piłkarzy pierwszego składu Manchesteru United. Wychowankowie klubu zagrali w ubiegłym sezonie ponad 25% minut, jakie „Czerwone Diabły” spędziły na boiskach, a pięciu nowych piłkarzy drużyn młodzieżowych dostało okazję na debiut pod skrzydłami Norwega.

– W Akademii zawsze chcieliśmy wyznaczać na stanowiska najlepszą kadrę. Nasza nowa struktura to idealne połączenie doświadczonych pracowników klubu z przychodzącymi specjalistami. Razem obie grupy będą wprowadzały nasz program indywidualnego rozwoju – powiedział Nick Cox.

– To było dla nas miłe, że mogliśmy widzieć tak wielu naszych piłkarzy grających na wyższych poziomach wiekowych. Nasze drużyny U-18 i U-23 stały się płynne, a piłkarze mieli szansę sprawdzić się na obu poziomach. Taki zakres doświadczeń i zdarzeń meczowych ostatecznie staje się najlepszą platformą, na której piłkarze mogą osiągnąć swój potencjał.

– Dysponujemy fantastyczną grupą zaangażowanych specjalistów, którzy pracują nad Fazą Profesjonalnego Rozwoju. Wspólnie będą pracowali, by rozwijać możliwości Akademii w zakresie kształcenia piłkarzy o klasie światowej, którzy są w stanie przebić się do pierwszego zespołu – zakończył.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze