Raport z Brazylii: Andreas Pereira zaakceptował ofertę Flamengo

Fred Caldeira, TNT Sports Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Coraz więcej źródeł donosi, że Andreas Pereira przeniesie się jeszcze tego lata do Brazylii. Pomocnik miał zaakceptować ofertę przedstawioną mu przez Flamengo. Tym razem doniesienia te potwierdza dziennikarz Fred Caldeira z brazylijskiego TNT Sports.

Wychowanek Manchesteru United nie został włączony do kadry “Czerwonych Diabłów”, która we wtorek zagrała sparing z Burnley. Wszystko dlatego, że dni piłkarza na Old Trafford mają być już policzone.

Jeśli Pereira przeniesie się do Flamengo, jak sugerują media, będzie to pierwszy raz gdy zagra w ojczystych rozgrywkach. Brazylijczyk urodził się w Belgii, posiada tamtejszy paszport, a swoją przygodę z piłką również tam zaczynał. Następnie trafił do młodzieżowych zespołów PSV Eindhoven, skąd w 2012 przeniósł się do Manchesteru United.

Odejście z klubu Pereiry oznacza dla Manchesteru United oszczędność rzędu 1,5 miliona funtów rocznie. Brazylijczyk inkasuje bowiem tygodniówkę na poziomie 30 tysięcy funtów i choć w Manchesterze United jest jednym z gorzej zarabiających piłkarzy, to i tak zarabia więcej niż m.in. Scott McTominay.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze