“MEN”: Dean Henderson powrócił do lekkich treningów

MEN Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Dean Henderson powrócił do lekkich treningów w Manchesterze United po powrocie do zdrowia po powikłaniach związanych z zakażeniem koronawirusem.

Henderson uzyskał pozytywny wynik testu w pierwszej połowie lipca. W związku z powikłaniami po chorobie musiał wyjechać z obozu w Szkocji i opuścił pierwsze spotkanie nowego sezonu. Jak informuje “MEN”, młody Anglik powrócił już do lekkich treningów.

Oczekuje się, że 24-latek zagra ponownie dopiero w przyszłym miesiącu, ponieważ Manchester United ma jeszcze tylko dwa mecze w Premier League przed wrześniowymi spotkaniami reprezentacyjnymi.

Henderson opuścił pierwsze mecze towarzyskie United z Derby County i Queens Park Rangers po pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa.

Nowy nabytek Tom Heaton jest na ten moment drugim bramkarzem Manchesteru United i oczekuje się, że ponownie zasiądzie na ławce podczas niedzielnego wyjazdu do Southampton.

Manchester United ma sześć meczów we wrześniu. Rozpocznie m.in. zmagania w Lidze Mistrzów oraz Pucharze Carabao. Henderson może po raz pierwszy wystąpić w tym sezonie w przyszłym miesiącu.

Henderson miał otrzymać w lipcu informację, że zostanie pierwszym bramkarzem na początku nowego sezonu, jednak okazało się, że przegapił praktycznie cały okres przygotowawczy.

Reprezentant Anglii zagrał dla Manchesteru United 26 razy w zeszłym sezonie. De Gea rozpoczął 36 spotkań.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze