Oficjalnie: Dylan Levitt został wypożyczony do Dundee United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził wypożyczenie Dylana Levitta do szkockiego Dundee United.

20-latek został powołany do reprezentacji Walii na minione Mistrzostwa Europy. Walijczycy zakończyli swoją przygodę na EURO 2020 na 1/16. Pomocnik zagrał również w dwóch spotkaniach sparingowych z Derby County oraz Queens Park Rangers.

Teraz Levitt dołącza do zespołu, który na co dzień gra w szkockiej ekstraklasie. Zawodnik stanie przed szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności, charakteru oraz doświadczenia, które zdobył w chorwackiej Istrze.

Wychowanek klubowej akademii dziewięciokrotnie reprezentował barwy swojego kraju w ramach drużyny seniorskiej. Pomocnik chciałby kontynuować swój rozwój w piłce międzynarodowej i wyczekuje eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze.

Levitt dołączył do akademii Manchester United, kiedy miał zaledwie 8 lat i jest dziesiątym zawodnikiem “Czerwonych Diabłów”, który w tym okienku transferowym udał się na wypożyczenie do innego zespołu.

Akademia nadal stawia priorytet na rozwój indywidualny młodzieżowców, co może przekładać się na gorsze wyniki poszczególnych zespołów młodzieżowych. Klub stara się również zapewnić swoim wychowankom najbardziej wymagające oraz korzystne środowiska dla rozwoju zawodników.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze