Oficjalnie: Andreas Pereira wypożyczony do Flamengo

manutd.com Patryk Tabak Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United oficjalnie potwierdził odejście Andreasa Pereiry. 25-letni Brazylijczyk sezon 2021/22 spędzi na wypożyczeniu we Flamengo. Klub z Rio de Janeiro zagwarantował sobie opcję wykupu zawodnika.

Manchester United oraz Flamengo poinformowali o dojściu do porozumienia w sprawie wypożyczenia Andreasa Pereira. Brazylijczyk uzbierał dotąd 75 występów we wszystkich rozgrywkach w koszulkach “Czerwonych Diabłów”, w których zdobył cztery bramki. Jego trafienie w starciu z Southampton zostało uznane za najładniejszą bramkę sezonu 2018/19.

Podczas swojej kariery na Old Trafford Andreas Pereira kilkukrotnie udawał się na wypożyczenia, z czego dwukrotnie do Hiszpanii. Kampanię 2016/17 spędził w Granadzie, zaś kolejną – w Valencii. W ostatnim sezonie zdobywał doświadczenie na Półwyspie Apenińskim, broniąc barw Lazio.

Brazylijczyk wrócił do klubu wraz z rozpoczęciem okresu przygotowawczego, w którym dobrze się prezentował. Swoje nietuzinkowe umiejętności pokazał zdobywając bramkę w zremisowanym 2:2 meczu towarzyskim z Brentford na Old Trafford.

Wobec dużej konkurencji w linii ataku podjęto jednak decyzję, by sezon 2021/22 Brazylijczyk spędził na kolejnym wypożyczeniu. Dołączył on do Flamengo, które w 2019 i 2020 roku wygrało rozgrywki brazylijskiej Serie A, a teraz walczy o drugie zwycięstwo w Copa Libertadores w ciągu ostatnich trzech lat.

Jak poinformował Fabrizio Romano, klub z Rio de Janeiro nie będzie musiało zapłacić za wypożyczenie 25-latka, jednak weźmie na siebie część pensji piłkarza. Ponadto w umowie została zawarta opcja wykupu za 20 milionów euro, zaś Manchester United zapewnił sobie 20% z ewentualnej przyszłej sprzedaży.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze