The Athletic: Man Utd wznowił rozmowy ws. Trippiera. BVB złożyła ofertę wypożyczenia za Dalota [AKTUALIZACJA]

The Athletic, SPORT1 Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego piłkarski świat oszalał. Wygląda na to, że transferowe szaleństwo udzieliło się też Manchesterowi United. „Czerwone Diabły” wznowiły rozmowy ws. Kierana Trippiera w związku z ofertą wypożyczenia za Diogo Dalota – informuje The Athletic.

The Athletic donosi, że Borussia Dortmund złożyła ofertę wypożyczenia Manchesterowi United za usługi Diogo Dalota. Mówi się, że klub z Old Trafford poważnie rozważy tę propozycję, wznawiając w tym samym czasie kontakt z Atletico Madryt w sprawie Kierana Trippiera.

O możliwych przenosinach prawego obrońcy na Old Trafford sporo pisało się na początku okna transferowego, ale „Czerwone Diabły” zostały odstraszone przez spore wymagania mistrza Hiszpanii, który oczekiwał za swojego zawodnika opłaty w wysokości 28 milionów funtów. W tym samym czasie formą podczas okresu przygotowawczego imponował Diogo Dalot, więc Ole Gunnar Solskjaer podjął decyzję, że sprowadzenie reprezentanta Anglii nie jest koniecznością.

Po zakusach Borussii Dortmund, która jest zainteresowana Portugalczykiem, dialog ponownie jest otwarty. Prawy obrońca Manchesteru United znajduje się również na radarze AC Milanu.

Na drodze do odejścia Dalota i przyjścia Trippiera wciąż stoją poważne przeszkody. Źródła były wcześniej przekonane, że żaden z tych ruchów się nie wydarzy. Pomimo oferty BVB, uważa się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pozostanie Portugalczyka na Old Trafford w niedalekiej przyszłości.

„Czerwone Diabły” domagają się 5 milionów euro za wypożyczenie, a w wycenie Trippiera występuje spora rozbieżność pomiędzy klubami. Wicemistrz Premier League początkowo wierzył, że wicemistrz Europy będzie dostępny za około 10 milionów funtów.

Klub z Old Trafford nie pozwoli Dalotowi na odejście bez sprowadzenia zastępcy Aarona Wan-Bissaki, szczególnie po wysłaniu Brandona Williamsa oraz Ethana Lairda do Norwich City i Swansea City.

AKTUALIZACJA 14:30:

Coraz więcej źródeł przekonuje, że wypożyczenie Diogo Dalota do Borussii Dortmund jest bardzo realne. Jednym z nich jest Patrick Berger, który bardzo dobrze orientuje się w informacjach dotyczących niemieckiego klubu. Dziennikarz SPORT1 zdradził, że portugalski obrońca chce dołączyć do zespołu z Signal Iduna Park i rozmawiał już z Raphaelem Guerreiro oraz Jadonem Sancho o klubie.

BVB prowadzi negocjacje z Manchesterem United, ale „Czerwone Diabły” interesuje wyłącznie wypożyczenie z opcją wykupu.

Odnośnie Atletico Madryt, Fabrizio Romano napisał, że „Rojiblancos” skontaktowali się z Lille w sprawie prawego obrońcy, Zeki Celika, który jest jedną z opcji do zastąpienia Trippiera. Ich zainteresowanie natychmiastowo uruchomiło piłkarskie domino i mistrz Francji złożył zapytanie o Serge’a Auriera z Tottenhamu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze