28 meczów wyjazdowych bez porażki. Man Utd ustanawia nowy rekord angielskiego futbolu

manutd.pl Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United pokonał na wyjeździe Wolverhampton 1:0, czym ustanowił nowy rekord Premier League.

“Czerwone Diabły” zainkasowały pierwsze trzy punkty w wyjazdowym meczu w sezonie 2021/2022. Choć potyczka z Wolverhampton nie należała do najłatwiejszych i podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mogą mówić o furze szczęścia, to ostatecznie w świat idzie końcowy rezultat. Dzięki niemu Manchester United ustanowił nowy rekord – najdłuższej serii meczów wyjazdowych bez porażki w angielskim futbolu.

Fantastyczna dyspozycja na stadionach rywali w minionej kampanii pozwoliła klubowi z Old Trafford marzyć o doścignięciu osiągnięcia Arsenalu. “Kanonierzy” pomiędzy kwietniem 2003 a wrześniem 2004 roku zanotowali 27 meczów na wyjeździe bez porażki.

Remis 1:1 z Southampton był 27. meczem wyjazdowym bez porażki w wykonaniu Manchesteru United. W konsekwencji dwudziestokrotni mistrzowie Anglii zrównali się z legendarną ekipą Arsene’a Wengera.

Wygrana 1:0 z Wolverhampton oznacza, że Manchester United zaliczył 28 spotkanie w Premier League bez porażki na stadionie rywali i stał się samodzielnym rekordzistą. Gola na wagę zwycięstwa w 80. minucie zdobył Mason Greenwood.

Dla Ole Gunnara Solskjaera był to 100. mecz ligowy w roli szkoleniowca “Czerwonych Diabłów”. Klub z Old Trafford zanotował w nich 53 zwycięstwa, 28 remisów i 19 porażek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze