Fabrizio Romano: Eduardo Camavinga przeszedł testy medyczne i dołączy do Realu Madryt [AKTUALIZACJA]

Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Eduardo Camavinga to jeden z zawodników, który od dłuższego czasu nieustannie łączony jest przez media m.in. z potencjalnym transferem na Old Trafford. Ostatecznie jednak młody Francuz w najbliższych godzinach trafi prawdopodobnie do Realu Madryt, tak przynajmniej twierdzi Fabrizio Romano.

18-letni utalentowany pomocnik Rennes już ma za sobą kilka występów w dorosłej kadrze Francji, a także trzeci sezon z rzędu jest podporą ekipy z Roazhon Park. Jednak do końca obecnej umowy zawodnika z klubem pozostał zaledwie rok, więc ostatnie godziny obecnego okna transferowego są prawdopodobnie jedyną pozostałą okazją do tego, aby francuski zespół otrzymał zapłatę za swojego wychowanka.

Długo w mediach spekulowano o tym, że 18-latka kusi m.in. Manchester United oraz Paris Saint-Germain. Ostatecznie jednak, według włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano, to Real Madryt w ostatnich godzinach letniego okna transferowego znacząco przybliżył się do pozyskania Camavingi.

“Królewscy” mieli wystosować oficjalną ofertę za 18-latka, opiewającą na nieco ponad 30 milionów euro. Sam zawodnik miał już uzgodnić warunki indywidualnej umowy, ważnej do czerwca 2026 roku. Porozumienie między klubami jest bliskie.

Jak z kolei podaje Jonathan Shrager, Manchester United raczej nie powalczy w ostatnich godzinach letniego okna transferowego o nowego pomocnika. Na Old Trafford nie zobaczymy ani wspomnianego Camavingi, ani też Saula Nigueza z Atletico Madryt.

Prawdopodobnie zobaczymy za to pozostającego w klubie Jessego Lingarda, po którego – zdaniem wspomnianego ShrageraWest Ham United ma ostatecznie nie zgłosić się w najbliższych godzinach. Sam zawodnik ponoć od dawna preferuje pozostanie na Old Trafford i walkę o miejsce w składzie ekipy Ole Gunnara Solskjaera w obecnym sezonie.

AKTUALIZACJA

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, to Fabrizio Romano ostateczne je rozwiewa. Słynne “Here We Go!” ze strony włoskiego dziennikarza zapowiada ostateczny transfer Eduardo Camavingi do Realu Madryt. “Królewscy” mieli wyłożyć 31 milionów euro plus dodatki. Młody Francuz przeszedł już testy medyczne.

Według Romano wszystkie papiery zostały już podpisane i pozostało nam tylko czekać na oficjalną informację. Nie będzie to wypożyczenie, a transfer definitywny. Camavinga miał wybrać Real i odrzucić oferty z Manchesteru United oraz PSG.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze