The Athletic: Leeds United bliskie pozyskania Daniela Jamesa za 25 milionów funtów

The Athletic Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi Adam Crafton z serwisu The Athletic, Leeds United jest o krok od pozyskania skrzydłowego Manchesteru United, Daniela Jamesa.

Walijczyk miałby przenieść się do ekipy „Pawii” na stałe za 25 milionów funtów. Ponadto „Czerwone Diabły” mogą zarobić na 23-latku jeszcze więcej, jeżeli spełnione zostaną odpowiednie warunki zawarte w potencjalnych bonusowych płatnościach.

Po meczu z Wolverhampton, Ole Gunnar Solskjaer nie uciął spekulacji na temat dalszej przyszłości Walijczyka na Old Traffordu, który w tym spotkaniu wybiegł na murawę od pierwszych minut. Ta stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak w miniony piątek Manchester United ogłosił powrót do klubu Cristiano Ronaldo.

Daniel James jeszcze w poniedziałek wieczorem ma udać się do Leeds w celu przejścia testów medycznych. Pozostałe warunki między klubami miały zostać już ustalone – donosi Adam Crafton z The Athletic.

Menedżer Leeds United, Marcelo Bielsa, od dawna jest fanem talentu walijskiego skrzydłowego i już w styczniu 2019 roku był o krok od pozyskania go do ekipy „Pawii”, ale wówczas, mimo że zawodnik przeszedł już testy medyczne, z transakcji tej w ostatniej chwili wycofało się Swansea City, ówczesny pracodawca Jamesa.

James wystąpił od pierwszych minut w pierwszych dwóch z trzech dotychczasowych spotkań Manchesteru United w tym sezonie, ale nie wywarł pozytywnego wrażenia. W obliczu pozyskania Cristiano Ronaldo i prawdopodobnego pozostania na Old Trafford Jessego Lingarda, szanse na grę dla Walijczyka znacząco zmalały.

James trafił na Old Trafford ze Swansea City latem 2019 roku. Według dotychczasowych doniesień Manchester United zapłacił wówczas za Walijczyka 15 milionów funtów.

Powyższe potwierdzają także inne poważne źródła. Simon Stone z BBC podaje nawet, że Leeds zapłaci za Walijczyka 30 milionów funtów i będzie to rekord transferowy „Pawii”.

Z kolei specjalizujący się w piłkarskim rynku transferowym włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, pisze o kwocie 28 milionów euro, ale już z bonusami. Testy medyczne 23-latka mają odbyć się we wtorek rano.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze