Getty Images

„MEN”: Manchester United nie wypuści już żadnego gracza Akademii w letnim oknie transferowym

MEN Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United nie planuje oddawać żadnego ze swoich młodych graczy w ostatnim dniu okna transferowego – informuje „Manchester Evening News”.

Klub był przez cały czas zasypywany zapytaniami o transfery dotyczące ich najlepszych młodych talentów, ale Manchester United nie planuje żadnych dalszych umów w obecnej sytuacji.

„Czerwone Diabły” w bieżącym oknie pozwoliły na wypożyczenie już 10 graczom. Jeden, Charlie McCann, został sprzedany do Rangersów.

Oznacza to, że tacy piłkarze jak Anthony Elanga, Teden Mengi i Matej Kovar, pozostaną w klubie na kolejny sezon.

19-letni Elanga miał na stole kilka ofert od klubów z Championship, ale Ole Gunnar Solskjaer przez cały czas upierał się, by młody piłkarz pozostał w Manchesterze United.

Prawie połowa drużyn z zaplecza elity wykazała zainteresowanie wypożyczeniem Szweda na pewnym etapie tego lata. Pod koniec okienka transferowego pojawiły się kolejne zapytania o możliwość sprowadzenia 19-latka.

19-letni Teden Mengi zgodził się ponownie dołączyć do Derby County na wypożyczenie na cały sezon, ale umowa nigdy nie doszła do skutku z powodu niestabilnej sytuacji finansowej w klubie Championship.

Kolejnym piłkarzem przeznaczonym do wypożyczenia na początku lata był Matej Kovar, który na razie pozostanie w drużynie U-23.

Tahith Chong, Nathan Bishop, Will Fish, Reece Devine, Di’Shon Bernard, Ethan Laird, Dylan Levitt, James Garner, Ethan Galbraith i D’Mani Mellor opuścili Manchester United tego lata i udali się na wypożyczenia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze