Oficjalnie: Cristiano Ronaldo piłkarzem Manchesteru United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United z przyjemnością może potwierdzić ponowne pozyskanie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk związał się z klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Cristiano Ronaldo, pięciokrotny zwycięzca Złotej Piłki w ciągu swojej kariery zdobył ponad 30 trofeów, wliczając w to pięciokrotnie wygraną Ligę Mistrzów, czterokrotnie Klubowe Mistrzostwa Świata, siedem tytułów ligowych w Anglii, Hiszpanii oraz we Włoszech, oraz zwycięzca Mistrzostw Europy z 2016 roku. Cristiano Ronaldo jest pierwszym zawodnikiem w historii, który wygrał ligę w trzech różnych krajach oraz został najlepszych strzelcem w minionej kampanii Serie A oraz wygrał złotego buta za miniony sezon europejskich rozgrywek. Podczas swojego pierwszego pobytu na Old Trafford Ronaldo zdobył 118 bramek w 292 spotkaniach.

Cristiano Ronaldo mówił:

– Manchester United jest klubem, dla którego zawsze znajdę miejsce w moim sercu. Zostałem zalany wieloma wiadomościami od piątkowego ogłoszenia i nie mogę doczekać się, aż ponownie zagram przed wypełnionym Old Trafford. Wybiegam myślami naprzód i chce już dołączyć do zespołu po przerwie na reprezentacje. Mam nadzieję, że bieżący sezon będzie udany w naszym wykonaniu.

Ole Gunnar Solskjaer mówił:

– Zabraknie ci słów, jeśli będziesz chciał opisać Cristiano Ronaldo. Jest nie tylko wspaniałym graczem, ale również niesamowitym człowiekiem. Ma umiejętności oraz chęci, aby grać na najwyższym poziomie. Jest na tym poziomie od wielu lat, a to oznacza, że jest kimś wyjątkowym. Nie mam wątpliwości, że zaimponuje wszystkim, a jego doświadczenie będzie ważne dla naszych młodych zawodników. Powrót Ronaldo jest wyjątkowy i jestem absolutnie zachwycony, że wraca do domu, gdzie rozpoczął swoją wielką karierę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze