Oficjalnie: Daniel James zawodnikiem Leeds United

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Oficjalnie Daniel James nie jest już zawodnikiem Manchesteru United. Skrzydłowy dołączył do zespołu Marcelo Bielsy na zasadzie transferu definitywnego.

Reprezentant Walii dołączył do Manchesteru United w 2019 roku i od razu udowodnił fanom w jakim celu go sprowadzono. W debiucie przeciwko Chelsea skrzydłowy zdobył swojego pierwszego gola dla klubu z Old Trafford.

Utalentowany, ciężko pracujący członek składu, James łącznie reprezentował barwy „Czerwonych Diabłów” w 74 spotkaniach. 23-latek zdobył 9 goli, w tym jedną w meczu z jego nowym zespołem, Leeds United.

Ole Gunnar Solskjaer zawsze wychwalał oraz wysoko cenił swojego walijskiego podopiecznego. Jednak letnie transfery w postaci Jadona Sancho oraz Cristiano Ronaldo spowodowały, że zawodnik nie dostałby za wielu okazji w pierwszym zespole w sezonie 2021/22.

James był o krok od dołączenia do drużyny prowadzonej przez Marcelo Bielse już w 2019 roku. Prawie pół roku później zawodnik postanowił zamienić Swansea City na Manchester United.

Argentyński szkoleniowiec od samego początku był wielkim zwolennikiem talentu Jamesa i teraz w końcu może powitać go z otwartymi ramionami.

Dyrektor sportowy Leeds United, Victor Orta postanowił skomentować pozyskanie nowego zawodnika.

– Najpierw chciałbym podziękować wydziałowi piłki nożnej, który obserwował Daniela przez wiele lat. Każdy członek mojego zespołu ciężko pracował, aby sprowadzić Jamesa do nas. Nigdy nie ukrywaliśmy, że byliśmy zainteresowani Danielem i dzisiaj po tylu latach w końcu udało nam się go pozyskać.

– Czujemy, że jako zawodnik Daniel idealnie wpasuje się do zespołu Marcelo Bielsy. Jest szybki, bezpośredni oraz ciężko pracuje. Nie możemy się doczekać jego pierwszego treningu z naszą drużyną.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze