Artykuł Dimitara Berbatova dla Betfair: ekscytujący powrót Cristiano Ronaldo, który wlewa nadzieję na tytuł mistrzowski

Betfair Marcin Polak Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Dimitar Berbatov jest bardzo podekscytowany tym, że Cristiano Ronaldo wraca na Old Trafford i w swoim najnowszym artykule dla Betfair opowiada dokładnie, dlaczego nie może się doczekać, kiedy znów zobaczy go w koszulce United…

Artykuł Dimitara Berbatova dla Betfair – treść oryginalna

W piłce nożnej wszystko może się zmienić w ciągu 24 godzin

W ciągu 24 godzin wiele może się wydarzyć w piłce nożnej. Cristiano Ronaldo był już praktycznie w Manchesterze City, a tu nagle zwrot o 180 stopni i jest piłkarzem Manchesteru United. To było niewiarygodne.

Muszę przyznać, że trudno mi było uwierzyć, że faktycznie przejdzie do City z powodu swojej przeszłości w Manchesterze United i bardzo się cieszę, że w końcu wrócił na Old Trafford.

Czułby się dziwnie, gdyby poszedł do City, ale inni gracze United zrobili to w przeszłości i prawdopodobnie zrobią to w przyszłości. Ale teraz jest oczywiste, że zdecydował się wrócić do United, gdzie zaczynał i nic dziwnego, że podoba mi się ten wybór. Byłbym rozczarowany, gdyby udał się do City. Oczywiście, chciałem go oglądać i nadal chciałbym zobaczyć, jak strzela gole, ale teraz, kiedy będzie strzelał bramki dla Manchesteru United, to zupełnie inna sprawa.

Nie dziwi mnie, że ostatecznie wybrał Manchester United. Wszyscy jesteśmy ludźmi i jesteśmy nostalgiczni, więc kiedy zobaczył, że jest okazja, aby wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, to było niezwykle kuszące. Ta nostalgia sprawiła, że zechciał jeszcze raz zagrać na Old Trafford i jeśli pomoże klubowi ponownie sięgnąć po tytuł Premier League, to będzie to wisienka na torcie.

Jestem bardzo podekscytowany faktem, że wraca „do domu” i myślę, że wszyscy związani z drużyną czują się tak samo jak ja. To świetna wiadomość dla wszystkich graczy w klubie, którzy będą mogli się od niego uczyć i rozwijać.

Moje przesłanie dla Ronaldo brzmi: bądź zdrowy, dbaj o siebie tak, jak robiłeś to w przeszłości, inspiruj młodych graczy w drużynie i przywróć tytuł Manchesterowi United!

Telefon od sir Aleksa Fergusona mógł zmienić wszystko

Pojawiły się doniesienia, że sir Alex Fergusson zadzwonił do niego w piątek i gdyby tak się stało, moim zdaniem byłby to główny czynnik w jego decyzji. Sir Alex jest dla niego jak ojciec, sprowadził go do klubu, wychował i tam rozpoczął swoją podróż, by stać się jednym z najlepszych, więc ich więź jest nadal silna, mimo że ich drogi rozeszły się dawno temu.

Myślę, że to był prawdopodobnie punkt zwrotny dla niego i dobrze jest mieć w pobliżu kogoś takiego jak Sir Alex, kiedy stajesz przed tak ważną decyzją. Jeśli się wahał, to sir Alex był zdecydowanie człowiekiem, który popchnął go w kierunku Manchesteru United i teraz oglądamy tego owoce: Cristiano Ronaldo w koszulce z diabłem na piersi.

Ta sytuacja przypominała mi moją własną

To, co wydarzyło się ostatniego dnia, przypomina mi moją własną sytuację, kiedy podpisywałem kontrakt z Manchesterem United. City rozmawiało z moim agentem i próbowało skłonić mnie do podpisania kontraktu, ale ja byłam pewny swojej decyzji – nie, jadę do United. To była moja odpowiedź.

Jak to wyglądało? To była dziwna sytuacja, gdy mój agent odebrał telefon od City, gdy byliśmy w samochodzie z Sir Alexem! Sir Alex prowadził, ja siedziałem na tylnym siedzeniu, a mój agent odebrał telefon i powiedział, że dzwoni City i chcą mnie. To było niezręczne, ale oczywiście powiedziałem, że nie ma mowy, idę do United.

To prawdziwa historia i jednocześnie trochę szokująca i zabawna, ale ostatecznie wybrałem Manchester United ze względu na wszystko; historię, graczy, herb, to była dla mnie łatwa decyzja.

W jaki sposób Ronaldo wpasuje się do drużyny Manchesteru United?

Jestem ciekaw, jak wpasuje się w drużynę. Zna Ole – wydaje mi się, że w pewnym momencie też grali razem – przyjeżdża w znajome miejsce i wszyscy jesteśmy podekscytowani i życzymy mu powodzenia, by przywrócił trofea na Old Trafford.

Wspaniale widzieć go z powrotem, prawdopodobnie jedyny minus, jaki dostrzegam to wiek, ponieważ Premier League jest bardziej fizyczna i wszyscy wiemy, że gra jest szybsza, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak się przystosuje po tak długim czasie w innych ligach.

Na jakiej pozycji zagra w Manchesterze United? To pytanie, które zadałem sobie, gdy usłyszałem wiadomości, ponieważ mamy Martiala, mamy Rashforda, mamy Sancho, mamy Cavaniego, więc jest wiele opcji ataku. Szczerze mówiąc, myślę, że może grać na każdej pozycji z przodu, jeśli trochę zmodyfikuje swoją grę ze względu na swój wiek, ale zobaczymy, jak Ole będzie rotował składem i jaką rolę będzie odgrywał Ronaldo w zespole.

Co ten transfer oznacza dla Greenwooda?

Myślę, że Greenwood jest w tej chwili na dobrej pozycji, z pewnością jest przyszłością zespołu i jest kimś, komu zdecydowanie można dać więcej czasu na grę, ponieważ dla mnie jest naturalnym egzekutorem. Będzie lepszy, grając regularnie i nie sądzę, by jego miejsce w składzie było kwestionowane.

Rashford jest kimś, kto urodził się i wychował w Manchesterze i myślę, że również będzie miał swoje miejsce w składzie. Jest jeszcze Cavani i jestem ciekawy, jak Ole to poukłada. Czy Ronaldo będzie grał w każdym meczu? Czy czasem usiądzie na ławce? Czy będzie dostawał wolne, ponieważ harmonogram w Premier League jest napięty?

Oczywiście mając 36 lat jesteś bardziej dojrzały i wiesz, że drużyna jest na pierwszym miejscu, więc może czasem usiądzie na ławce i wejdzie z niej po przerwie. Ronaldo pewnie chciałby grać w każdym meczu, ale wie, że czasami będzie musiał poświęcić się dla drużyny.

Współpraca z Bruno Fernandesem, ale nie tylko

Wszyscy cieszymy się, że Bruno Fernandes i Ronaldo grają razem w Manchesterze United, ale jest też Ronaldo i Pogba, Ronaldo i Greenwood i Rashford, to bardzo ekscytujące.

Zapowiada się, że w tym sezonie będzie to naprawdę piekielnie dobra drużyna. Ale nawet z Ronaldo, jednym z najlepszych w historii, powracającym do klubu, nie wolno popaść w huraoptymizm. Spotkanie za spotkaniem, miejmy nadzieję, że od razu wpasuje się w drużynę, przyzwyczai się do stylu gry i wytyczy drogę młodym zawodnikom swoim nastawieniem i profesjonalizmem oraz sposobem, w jaki trenuje i dba o siebie. Wtedy zobaczymy, co się wydarzy.

Wszyscy będą podekscytowani, jestem pewien, że wszyscy zaczną wspominać o tytule Premier League, ale to wciąż początek sezonu, więc poczekajmy i zobaczymy.

Oszałamiające okno transferowe w wykonaniu Manchesteru United – ale nie daj się jeszcze ponieść emocjom.

Ludzie zaczną teraz mówić o tytule, ponieważ wszyscy ci zawodnicy są świetnymi nabytkami, a Manchester United ma teraz świetny zespół na papierze. Zaczekajmy na weryfikację na boisku, ponieważ City, Liverpool i Chelsea to świetne zespoły i będą mieli jeszcze więcej szacunku dla Manchesteru United z Ronaldo. “Czerwone Diabły” nadal są jedną z najlepszych drużyn na świecie i będą walczyć o tytuł Premier League.

Szczerze mówiąc, United i tak powinno co roku dążyć do tego tytułu. Od ostatniego mistrzostwa Anglii minęło osiem długich lat. Najwyższy czas, by United rzuciło wyzwanie. Powinni zawsze być w pobliżu, ale teraz wygląda na to, że wszyscy są zadowoleni z dokonanych transferów i jest jeszcze bardziej możliwe, że “Czerwone Diabły” zbliżą się do czołówki i realnie powalczą o tytuł.

Czasami jednak rzeczywistość jest inna, więc poczekajmy. Mamy w drużynie Ronaldo, więc powoli, obserwujmy, ale na pewno jesteśmy w wyścigu o tytuł.

Ronaldo będzie miał ogromny szacunek dla Ole

Ole był trenerem, kiedy Ronaldo i ja byliśmy razem w klubie i pamiętam, że Cristiano i ja zostaliśmy po treningu z nim na boisku, by trenować wykańczanie akcji.

Grali też razem i darzą się ogromnym szacunkiem. Dodajmy do tego sir Aleksa, który moim zdaniem nadal jest w kontakcie z Ole i najwyraźniej z Ronaldo. To silne osobowości.

Ronaldo nadal chce być numerem jeden

Zagrałem tylko jeden sezon z Ronaldo w Manchesterze United. Pracował niestrudzenie, dbając o kondycję. Zawsze mogliśmy na niego liczyć, że zdobędzie ważne bramki. Miał niezwykłe zdolności, ten potężny strzał obiema stopami, szybkość i gra głową. Kiedy potrzebowaliśmy specjalnego zawodnika, który by zabłysnął, on zawsze był tym, który brał na siebie ciężar.

Otaczali go wspaniali gracze, ale jego naturalne talenty oznaczały, że nie potrzebował rad. Był w 100% zaangażowany w stanie się lepszym graczem, a jego wiara w siebie doprowadziła go do bycia najlepszym. On i Messi są przykładem tego, jacy powinni być wspaniali gracze.

Czy w tym miejscu Ronaldo kończy karierę?

Ma 36 lat i podpisał dwuletni kontrakt, więc gdy go wypełni, będzie miał 38 lat. Myślę, że wybrał stosowne miejsce na zakończenie swojej kariery. Ale znając go i to, co powiedział w przeszłości i jak dba o siebie, nie wierzę, że to byłby dla niego koniec.

Spodziewam się, że będzie grał trochę więcej ze względu na to, kim jest. Chce grać, chce rzucić wyzwanie, chce wygrywać, chce strzelać gole i tak długo, jak jest zdrowy, myślę, że to możliwe.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze