Pierwszy wywiad Cristiano Ronaldo po powrocie do Manchesteru United: sir Alex Ferguson jest dla mnie jak piłkarski ojciec

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Od menedżera, pod którym będzie grał, po reportera, który zadaje mu pytania dotyczące jego powrotu do Manchesteru United, Cristiano Ronaldo będzie napotykał znajome twarze na każdym kroku po ponownym dołączeniu do „Czerwonych Diabłów”.

Nic dziwnego, że portugalska supergwiazda uważa ten klub za dom, gdy po 12 udanych latach spędzonych w Realu Madryt i Juventusie rozpoczyna kolejny okres na Old Trafford.

W tym ekskluzywnym pierwszym wywiadzie po transferze, Ronaldo rozmawia ze Stewartem Gardnerem i omawia jego relacje z menedżerami, którzy sprowadzili go do klubu w 2003, a teraz 2021.

Wywiad z Cristiano Ronaldo dla MUTV – treść oryginalna

Cristiano, jakie to uczucie móc znów nazywać siebie piłkarzem Manchesteru United?

– Cóż, jak wiesz, w tym klubie pisała się moja fantastyczna historia. Dołączyłem do niego w wieku 18 lat i oczywiście cieszę się, że po 12 latach wróciłem do domu. Więc jestem naprawdę zadowolony i nie mogę się doczekać rozpoczęcia mojego pierwszego meczu.

Jaką rolę w twoim powrocie do klubu odegrał sir Alex Ferguson?

– Jak wszyscy wiedzą, podpisałem kontrakt z Manchesterem [United] w wieku 18 lat. Kluczowa była rola sir Aleksa Fergusona. Pamiętam, jak graliśmy przeciwko Manchesterowi, kiedy byłem w Sportingu Lizbona. Sir Alex Ferguson jest dla mnie jak piłkarski ojciec. Bardzo mi pomógł, nauczył mnie wielu rzeczy i moim zdaniem oczywiście odegrał dużą rolę w mojej karierze, ponieważ zbudowaliśmy silną relację, cały czas utrzymujemy kontakt. Jest niesamowitą osobą. Bardzo go lubię i to dzięki niemu, znajduję się teraz tutaj, w koszulce Manchesteru United.

Dlaczego zdecydowałeś się na ten transfer na tym etapie twojej kariery i twojego życia?

– Myślę, że to najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć. Moim zdaniem była słuszna. Przeniosłem się teraz z Juve do Manchesteru, to nowy rozdział, jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, i chcę iść dalej, tworzyć historię, próbować pomóc Manchesterowi osiągnąć wspaniałe wyniki, zdobyć trofea i sprawić, by był klubem numer jeden na świecie. Chcę wygrywać.

Czy rozmawiałeś z Ole o transferze i o tym, co buduje w Manchesterze United?

– Cóż, rozmawialiśmy, ale oczywiście będę miał czas, aby porozmawiać z nim twarzą w twarz, aby dowiedzieć się, czego oczekuje. Jak wiecie, grałem z nim przez dwa lub trzy lata w Manchesterze United, więc mam z nim dobre relacje, ale teraz pełnię inną rolę, jestem piłkarzem, a on trenerem. Ale to nie ma znaczenia, moje relacje z nim są świetne i jak mówiłem wcześniej, jestem w Manchesterze, aby pomóc drużynie osiągnąć dobre wyniki. Trener może na mnie liczyć. Zrobię wszystko, czego będzie ode mnie oczekiwał.

Na koniec, jaka jest twoja wiadomość dla fanów United, którzy nadal śpiewają twoje imię i teraz są podekscytowani, widząc cię w czerwonej koszulce?

– Kibice są kluczem do futbolu. Rok temu stadiony były puste. Teraz fani wracają. Kibice są kluczem i bardzo się cieszę. Fani Manchesteru United są wyjątkowi, wiem, bardzo dobrze pamiętam. Wiem, że nadal śpiewają przyśpiewki o mnie, co sprawiło, że poczułem się jeszcze bardziej szczęśliwy. Obiecuję dawać z siebie wszystko na boisku, tak jak robiłem to wcześniej, tak jak robię to cały czas. Chcę pomóc zespołowi strzelać bramki, asystować, wygrywać spotkania i mam nadzieję, że to wszystko wkrótce nadejdzie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze