Byli piłkarze Manchesteru United i Manchesteru City rozegrali mecz charytatywny w ramach akcji Soccer Aid

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Sobotniego wieczoru stadion Manchesteru City gościł akcję charytatywną – Soccer Aid. Na boisko wybiegły między innymi byłe gwiazdy “Czerwonych Diabłów” i “Obywateli”, aby rozegrać towarzyskie spotkanie. 

Soccer Aid to coroczna brytyjska impreza charytatywna, która zebrała ponad 38 milionów funtów na rzecz UNICEF UK poprzez sprzedaż biletów i darowizny od publiczności. W tym roku zawitała ona na Etihad zamiast Old Trafford, gdzie akacja odbywała się od czasu jej inauguracji.

Na murawie zmierzyły się dwie drużyny – Anglia reprezentowana przez takich zawodników jak Gary Neville, Paul Scholes, Shaun Wight-Phillips i Wayne Rooney oraz Światowa Jedenastka na czele z Patricem Evrą, Pablo Zabaletą i Nigelem De Jongiem. Razem z nimi na boisku gościli też celebryci i inni piłkarze w tym Usain Bolt, Clarence Seedorf, Roberto Carlos i kilku artystów młodego pokolenia. Mecz zakończył się porażką “Lwów Albionu” 0:3, a gole zdobywali: dwie Kem Cetinay oraz Lee Mack.

To była 10. rocznica inauguracji Soccer Aid. Zebrano ponad 13 milionów funtów, aby pomóc dzieciom na całym świecie, które tego najbardziej potrzebują.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze