Romelu Lukaku: nigdy nie porównujcie mnie do Cristiano Ronaldo

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Romelu Lukaku stwierdził, że porównywanie go do Cristiano Ronaldo nie ma większego sensu. Belg uważa również, że ma jeszcze wiele do zrobienia, aby osiągnąć poziom gwiazdy Manchesteru United.

36-letni Ronaldo przeszedł w tym tygodniu do historii futbolu, strzelając swojego 110 i 111 gola w barwach Portugalii. Tym samym stał się najlepszym strzelcem reprezentacyjnym, pobijając Aliego Daeiego (109 bramek). Między innymi takimi osiągnięciami napastnik zasłużył na status legendy, co podkreślił Lukaku.

– Nigdy nie porównujcie mnie do Cristiano Ronaldo. Dla mnie jest w pierwszej trójce najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Nie zamierzam oceniać, kto jest wyżej, a kto niżej, ale on tam jest – stwierdził belgijski napastnik.

– To, co osiągnął w piłce nożnej dla piłkarzy mojego pokolenia, jest czymś wyjątkowym. Miałem szczęście grać przeciwko niemu we Włoszech, a jego powrót do Premier League jest dobry dla angielskiego futbolu. Co do reszty, porównywania statystyk i tak dalej, to jest to bezużyteczne – zakończył Lukaku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze