Daniel James: bezpieczna gra nie pasowała do mojej roli na boisku

The Telegraph Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Walijski skrzydłowy w rozmowie z „The Telegraph” ujawnił, że nie do końca rozumiał wymagań sztabu szkoleniowego. Zdaniem Jamesa bezpieczna gra nie pasowała do jego roli na boisku.

Daniel James w ostatnim dniu okienka transferowego został ogłoszony nowym nabytkiem Leeds United. Do odejścia Walijczyka z Old Trafford w głównej mierze przyczyniły się transfery Jadona Sancho oraz Cristiano Ronaldo.

Zawodnik postanowił udzielić wywiadu „The Telegraph”, w którym ujawnił szczegóły swojego odejścia z Manchesteru United.

– Wydaje mi się, że każdy dochodzi do takiego momentu w karierze, kiedy nie jesteś świadomy, że coś się dzieje. Jednak dzięki dobrym ludziom z twojego otoczenia jesteś w stanie przeanalizować ten problem.

– Zamiast skupiać się na grze, zacząłem zadawać sobie pytania: czego on ode mnie wymaga. Doszedłem do punktu w mojej karierze, w którym uświadomiłem sobie, że gram zbyt bezpiecznie.

– Zostałem sprowadzony przez Manchester United ze względu na moją bezpośrednią grę, wybieganie za plecy defensorów oraz na brak strachu przed stratą piłki. Jednak powoli zacząłem od tego odchodzić i grać trochę bardziej bezpiecznie.

– Kiedy cofałem się na boisku, to pamiętałem, aby nadal grać bezpośrednio, ponieważ chciałem być sobą. Bezpieczna gra stwarza zagrożenie w moim stylu gry. Nie po to tutaj przybyłem. Chciałem zdobywać gole, asystować oraz biec z piłką przy nodze zarówno na boisku jak i poza nim.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze