Fabrizio Romano: Aliou Traore dołączy do Parmy

Fabrizio Romano, Twitter Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Były już młodzieżowiec Manchesteru United nie spełnił pokładanych w nim nadziei i po nieudanym wypożyczeniu do Caen opuścił Akademię “Czerwonych Diabłów” jako wolny zawodnik. Jak donosi Fabrizio Romano, niemal dopięte są jego przenosiny do Parmy.

Traore to 20-letni pomocnik, który trafił do Manchesteru United w 2017 roku z PSG. Charakterystyką przypomina on Paula Pogbę, gdyż to, podobnie jak jego starszy kolega, wysoki środkowy pomocnik, który nieźle radzi sobie również z boku boiska. Podobnie jak to było w przypadku obecnego Mistrza Świata, Traore za darmo opuszcił klub. Czy historia zatoczy koło i za kilka lat będziemy świadkami kolejnego wielkiego powrotu?

Forma Traore z poprzednich rozgrywek może sugerować, że nie rozwinie się on do tak wysokiego poziomu. Drugoligowe Caen miało być miejscem, w którym załapie on nieco minut na seniorskim poziomie, ale rzeczywistość okazała się być brutalna.

W Caen zagrał co prawda 21 spotkań, ale bezbarwnych. Jego zespół przed spadkiem na trzeci poziom rozgrywek uratował jedynie bilans bramkowy. Doszło nawet do tego, że Traore był zsyłany do młodzieżowej drużyny w trakcie sezonu.

Nowym przystankiem piłkarza ma być Parma, która w obecnym sezonie celuje w powrót do Premier League. Ich ekipę zasiliło aż 11 piłkarzy, w tym doświadczony Gianluigi Buffon. Pomoc dwukrotnych zdobywców pucharu UEFA jest jednak ich formacją z najmniejszą głębią – dlatego zapewne klub szuka wzmocnień wśród wolnych agentów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze