Getty Images

Rio Ferdinand: Daniel James nigdy nie był piłkarzem na standardy Man Utd

FIVE YouTube channel Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Były obrońca Manchesteru United, Rio Ferdinand, skomentował transfer Daniela Jamesa do Leeds United w ostatnim dniu letniego okna transferowego.

Legenda klubu z Old Trafford ma wątpliwości, czy Daniel James był odpowiednim zawodnikiem na standardy dwudziestokrotnego mistrza Anglii. W Deadline Day walijski skrzydłowy pożegnał się z drużyną Ole Gunnara Solskjaera, przechodząc za 30 milionów euro do Leeds United. Były obrońca jest przekonany, że ta przeprowadzka dobrze zrobi 23-letniemu piłkarzowi, ponieważ Manchester United to dla niego za wysokie progi.

– Leeds walczyło o tego chłopaka od lat. Chcieli go w swojej drużynie – rozpoczął Ferdinand.

– Słuchajcie, nie wydaje mi się, że Daniel James był piłkarzem na standardy Manchesteru United, ale jest zdecydowanie graczem na standardy Premier League. Pasuje do sposoby gry Leeds i sprawi problemy kilku zespołom.

– W tej drużynie ten dzieciak będzie dostawał piłkę i dostanie przyzwolenie, aby ruszać z nią od razu do przodu. To pasuje do jego gry.

– Kiedy musisz rozbić dwa mury złożone z czterech graczy, tak jak Manchester United, to taka gra nie pasuje do Jamesa. On lubi przestrzenie. Transfer Jamesa do Leeds to fantastyczny ruch dla obu stron – podsumował Anglik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze