„MEN”: urugwajska federacja chce powołać Edinsona Cavaniego na październikowe zgrupowanie reprezentacji

MEN Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje brytyjski „MEN”, federacja Urugwaju podjęła pewne kroki, aby umożliwić Edinsonowi Cavaniemu bezproblemowy przyjazd do Brazylii na październikowy mecz kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Urugwajczycy chcą uniknąć skandalu jaki ostatnio wyszedł na jaw przy okazji spotkania Brazylijczyków z Argentyńczykami.

Urugwajska federacja szuka rozwiązania, aby Edinson Cavani mógł reprezentować swój kraj na przyszłym zgrupowaniu. Federacja chce uniknąć problemu, który ostatnio poruszył całą Premier League. Podczas trwającej przerwy międzynarodowej w ramach spotkania Brazylii z Argentyną wybuch skandal, ponieważ aż czterech zawodników grających w Wielkiej Brytanii nie poddało się kwarantannie.

Ostatecznie postanowiono zawiesić spotkanie i momentalnie rozpoczęła się batalia medialno-polityczna.

W międzyczasie FIFA postanowiła zawiesić 11 Brazylijczyków grających w Premier League, w tym Freda. Pomocnik nie zagra w barwach Manchesteru United w ciągu pięciu najbliższych dni. Oznacza to, że Fred ominie spotkanie z Newcastle United. Kara jest skutkiem zablokowania przez kluby wyjazdu zawodników na zgrupowanie reprezentacji.

Jednak 20 klubów Premier League i tak trzyma się swoich założeń, ponieważ COVID-19 nadal jest ogromnym zagrożeniem dla piłki nożnej.

Przed rozpoczęciem bieżącej przerwy na reprezentacje ogłoszono, że gracze, którzy wyjadą do krajów z czerwonej listy będą zmuszeni do odbycia dziesięciodniowej kwarantanny po przylocie do Anglii. Premier Brazylii postanowił negocjować z FIFĄ oraz zainteresowanymi stronami, aby znaleźć kompromis.

Tymczasem Cavani był jednym z zawodników, którzy nie udali się na zgrupowania reprezentacji w Ameryce Południowej.

Zapowiada się, że sytuacja w Brazylii zmieni się, więc federacja urugwajska postanowiła nie marnować czasu i już podjęła kroki, które mają zapewnić bezproblemowy przyjazd napastnika Manchesteru United do Brazylii. W październiku Brazylia u siebie zmierzy się z Urugwajem w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

Wiceprezydent federacji, Gaston Tealdi został zapytany o możliwość braku w kadrze „El Matadora”.

– Zajmuje się tym sztab szkoleniowy oraz kierownictwo sportowe. Oni rozmawiają bezpośrednio z kierownictwem sportowym w Brazylii i już widzą, że będą potrzebne odpowiednie upoważnienia. Podjęto odpowiednie kroki, lecz ostateczna decyzja i tak należy do sztabu szkoleniowego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze