premierleague.com

Sky Sports: Premier League oraz EFL sprzeciwiły się reformie Mistrzostw Świata

Sky Sports Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi Sky Sports, Premier League oraz EFL w wydanym oświadczeniu postanowiły sprzeciwić się idei FIFA na zreformowanie Mistrzostw Świata, które według ujawnionych informacji mają odbywać się co dwa lata.

Od kilku dni jednym z najważniejszych tematów w świecie piłki jest możliwa reforma Mistrzostw Świata zaproponowana przez FIFA. Według planów mundial miałby odbywać się co dwa lata.

Zaproponowane zmiany wpłynęłyby zarówno na piłkę klubową, jak i międzynarodową, ponieważ reformie zostałby poddane również Liga Narodów oraz EURO.

Jak donosi Sky Sports, Premier League oraz EFL postanowiły sprzeciwić się najnowszej propozycji FIFA.

– Według planu FIFA Mistrzostwa Świata mają być rozgrywane co dwa lata. Premier League oraz EFL postanowiły wyrazić sprzeciw w temacie proponowanych zmian. Premier League oraz EFL są członkami grupy lig europejskich, więc postanowiono wydać wspólne oświadczenie w tej sprawie. Oficjalnie oraz jednogłośnie postanowiono sprzeciwić się skróceniu przerw pomiędzy mundialami z czterech do dwóch lat.

Treść oświadczenia:

– Ligi współpracowały wraz z pozostałymi interesariuszami, aby uniemożliwić organom zarządzającym piłką nożną podejmowanie jednostronnych decyzji, które mogą zaszkodzić piłce krajowej, która jest podstawą naszej branży oraz ma ogromne znaczenie dla kibiców, klubów oraz zawodników w całej Europie i świecie.

– Nowe rozgrywki, przywrócenie starych zawodów lub rozszerzenie turniejów dla klubów oraz reprezentacji narodowych, zarówno na poziomie kontynentalnym oraz globalnym, nie są odpowiednimi rozwiązaniami patrząc na już zatłoczony terminarz.

– Zmiany w kalendarzu piłkarski zdecydowanie wymagają zgody wszystkich zainteresowanych stron i mogą być jedynie wynikiem równowagi pomiędzy piłką klubową oraz reprezentacyjną. Podobnie jest w kwestii piłki klubowej krajowej oraz międzynarodowej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze