Raport z Włoch: Manchester United kandydatem do sprowadzenia Francka Kessiego

SportWitness Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„Tuttosport” oraz „Mundo Deportivo” w ostatnich dniach poinformowały, że Manchester United bacznie obserwuje sytuację Francka Kessiego z AC Milanu.

Manchester United w minionym już okresie transferowy wydał większość swojego budżetu transferowego na transfery Varane’a, Sancho oraz Ronaldo. Ostatecznie nie udało się pozyskać defensywnego pomocnika, który mógłby rozwiązać problemy zespołu Ole Gunnara Solskjaera w środku pola.

W dotychczasowych doniesieniach medialnych raczej nie łączono „Czerwonych Diabłów” z próbami pozyskania Francka Kessiego z AC Milanu.

W weekendowym artkule „Tuttosport”, Manchester United został powiązany z możliwym transferem pomocnika „Rossonerich”. W poniedziałkowym wydaniu „Mundo Deportivo” poinformowano, że Barcelona, która również się interesuje pomocnikiem, będzie musiała pokonać w rywalizacji „Czerwone Diabły”.

Uważa się, że klub z Katalonii zainteresowany jest usługami Paula Pogby, którego przyszłość na Old Trafford nadal nie jest jasna. Jednak Franck Kessie może być alternatywą dla Mistrza Świata, jeśli negocjacje zakończyłyby się fiaskiem.

Gazety dodały również, że Barcelona może nie mieć wystarczająco dobrej oferty oraz atutów, jeśli przyszłoby jej rywalizować o zawodnika z „Czerwonymi Diabłami”. Manchester United miał mianować 24-latka jednym z głównych celów transferowych.

PSG, Real Madryt oraz Juventus również zostały wymienione jako poważni kandydaci do zatrudnienia pomocnika. Tottenham oraz Liverpool obserwują sytuację zawodnika.

Kessie może nie być pierwszym wyborem Manchesteru United, lecz w przypadku braku alternatyw „Czerwone Diabły” mogą skusić się na sprowadzenie zawodnika AC Milanu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze