Konferencja prasowa po odpadnięciu z Pucharu Ligi: nie możemy notorycznie tak słabo rozpoczynać meczów, musimy z tym skończyć

MUTV Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Ole Gunnar Solskjaer stawił się na konferencji prasowej zorganizowanej po rywalizacji z West Hamem w ramach III rundy Carabao Cup. Podopieczni norweskiego szkoleniowca przegrali 0:1 i odpadli z rozgrywek.

POMECZOWA KONFERENCJA PRASOWA OLE GUNNARA SOLSKJAERA:

Co sądzisz o tym spotkaniu? Dlaczego nie potrafiliście wykorzystać swojej przewagi?

– Rozpoczęliśmy ten mecz w kiepskim stylu, a potem, gdy zdecydowaliśmy się dołączyć do tego starcia, momentami prezentowaliśmy dobry futbol. Oddaliśmy mnóstwo strzałów, włożyliśmy sporo wysiłku w pressing i zaprezentowaliśmy bardzo dobre nastawienie, ale tak jak stwierdziłeś, czegoś nam zdecydowanie zabrakło.

Czy możesz ocenić występ Anthony’ego Martiala?

– Ocenienie indywidualnych występów nie jest słusznym rozwiązaniem. Anthony zaprezentował się tak samo jak reszta drużyny. Mieliśmy fragmenty, w których graliśmy ładny futbol, ale zabrakło nam czegoś przełomowego. Anthony wie, czego od niego oczekujemy. Nadal pracuje i na pewno otrzyma jeszcze swoje szanse.

Jakie znaczenie ma dla ciebie ten wynik?

– Każdy mecz jest ważny. Wydaje mi się, że dostrzegacie to po mojej selekcji, odkąd jestem w klubie, iż w tych rozgrywkach chcę podarować minuty zawodnikom, którzy ich potrzebują, ponieważ czeka nas bardzo długi sezon. Nigdy nie wygrałem tego pucharu. Polowanie na niego będzie trwało w kolejnych sezonach, ponieważ chciałbym je mieć w kolekcji, ale musimy podjąć decyzje, które pozwolą nam utrzymać nasz skład w gotowości do końca sezonu. Czasami musisz zaryzykować i dokonać zmian. Wspaniale było zobaczyć powracającego na boisko Alexa Tellesa. Potrzebował on 10-15 minut, aby wejść w to spotkanie.

– Zanotowaliśmy kiepski start, a w ostatnich pięciu minutach byliśmy zbyt otwarci, ale musieliśmy postawić wszystko na jedną kartę. 27 strzałów pokazuje wszystkim, że było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Nie mogę winić nastawienia. Jestem z niego zadowolony. Odrobina szczęścia mogła sprawić, że awansowalibyśmy dalej. Odrobina jakości oraz jedna czy dwie decyzje tu i tam również mogły przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, ale wygląda na to, że to jeszcze nie nasz czas.

Czy możesz wyjaśnić, o które decyzje ci chodzi?

– Sędzia powinien odgwizdać rzut karny na Jessem Lingardzie. Znowu. Mark Noble upadł na murawę i pociągnął go za koszulkę do dołu, ale nie możemy się nad tym za bardzo rozwodzić. W pierwszych 10 minutach byliśmy wolni i graliśmy na stojąco, zarówno w posiadaniu piłki, jak i bez niej. To coś, co musimy zaadresować do naszych zawodników i tak też zrobimy. Nie byłem zadowolony z naszego początku. Odpowiedź na straconego gola znowu była jednak świetna, ale nie możemy ciągle stawiać się w takich sytuacjach i oczekiwać, że ciągle będziemy odrabiać straty i zwyciężać tak, jak udawało nam się to w fantastyczny sposób przez ostatnie półtora roku. Musimy lepiej wchodzić w mecze.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze