Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Aston Villą: Manchester United to coś więcej niż Cristiano Ronaldo

Źródło:MUTV

Ole Gunnar Solskjaer odbył przedmeczową konferencję prasową zapowiadającą nadchodzące starcie z Aston Villą w ramach 6. kolejki Premier League.

PRZEDMECZOWA KONFERENCJA PRASOWA OLE GUNNARA SOLSKJAERA:

Chcę zapytać o Davida de Geę, który miał znaczący wkład w zwycięstwo przeciwko West Hamowi w ostatniej kolejce Premier League. W poprzednim sezonie spędził trochę czasu poza drużyną. Jak bardzo pomogło mu to w zwiększeniu swoich szans na pozostanie w zespole oraz być może, jak bardzo zwiększyło to jego szanse na bycie pierwszym bramkarzem?

– David zadzwonił do mnie latem, ponieważ chciał wcześniej zakończyć swoje wakacje, aby wrócić do klubu i wcześniej rozpocząć okres przygotowawczy. Chciał być gotowy i stać się najlepszą wersją samego siebie. Poprzedni sezon stanowił dla niego spore wyzwanie, ponieważ nie grał w tylu spotkaniach, jak miał w zwyczaju. Stało się tak, ponieważ kiedy Dean Henderson wszedł do bramki, to spisywał się naprawdę dobrze. Mam szczęście, posiadając taki wybór. Teraz do klubu przyszedł także Tom Heaton. David pracował naprawdę ciężko i od lata pozostaje bardzo skoncentrowany. Czuje się lepiej pod względem fizycznym oraz mentalnym. Kiedy czujesz, że wykonałeś odpowiednią pracę, to osiągasz najlepsze wyniki w testach sprawnościowych, które dają ci pewność siebie. Stanowi to motywację oraz inspirację. Ma przed sobą czterech mocnych obrońców, ale to, że znajduje się w wysokiej formie, to również bardzo dobra wiadomość dla nich.

Dean Smith powiedział, że jest podekscytowany rywalizacją z Cristiano Ronaldo, ponieważ jest to dla niego spore wyzwanie. Czy przez następne miesiące może to stanowić powtarzający się schemat, kiedy wasi rywale będą zdesperowani, aby zatrzymać Portugalczyka? Jak zarządzać w rezultacie takimi oczekiwaniami?

– Myślę, że Cristiano przywykł do tego, odkąd trafił do tego klubu. Przywykł do tego w ciągu ostatnich 15 lat swojej kariery. Podczas pierwszych lat w Manchesterze United wszyscy próbowali go kopać, ponieważ tak bardzo chcieli go powstrzymać. Potem stał się zawodnikiem z najwyższej półki, na którego każdy rywal musiał mieć oko. Jego dorobek strzelecki pokazuje, jaki wpływ ma na nasz zespół. Jest gotowy na to wyzwanie. Nie martwię się o to, ponieważ jesteśmy drużyną. Wiemy, że nasz zespół to coś więcej niż Cristiano Ronaldo. Jeżeli rywale skupią swoją uwagę tylko na nim, to z pewnością ucieszy to innych moich zawodników. Możliwe, że pojawi się więcej przestrzeni dla innych graczy.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna Edinsona Cavaniego? Kiedy ponownie wybiegnie na boisko?

– Znajdzie się w składzie na sobotnie spotkanie. Trenował z zespołem i czuje się gotowy, aby pomóc. Oczywiście, wszedł na murawę przeciwko Wolverhampton, a potem zagwarantowaliśmy mu małe obciążenie podczas przerwy reprezentacyjnej, kiedy zagraliśmy mecz za zamkniętymi drzwiami. Znowu jest gotowy. Pracował naprawdę ciężko, tak jak zawsze i mam nadzieję, że wywrze podobny wpływ jak w poprzednim sezonie.

W szerszej perspektywie, w tym tygodniu ogłoszono, że kluby będą mogły testować miejsca stojące na trybunach, a Manchester United znajduje się w takiej sytuacji, że będzie w stanie tego dokonać. Co o tym sądzisz? Czy uważasz, że dla kibiców twojego klubu powinny istnieć bezpieczne miejsca stojące?

– Wiem, że klub chce wesprzeć tę inicjatywę i tego spróbować. Tak długo, jak takie miejsca pozostaną bezpiecznie, uważam, że stanie na trybunach buduje atmosferę. Kiedy kibicujesz na stojąco, jesteś bardziej emocjonalny oraz pełen pasji. Nie mogę się doczekać, aż to sprawdzimy. Liczymy, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Cristiano Ronaldo był zamieszany w kilka incydentów w polu karnym rywala podczas ostatniej kolejki Premier League. Sędzia popełnił parę błędów i nie przyznał wam rzutów karnych. Czy obawiasz się, że w przyszłości może być to coś, co będzie działało na jego niekorzyść, ponieważ sędziowie będą doszukiwali się wymuszenia?

– Mamy nadzieję, że otrzymamy to, na co zasługujemy. W ostatnich trzech spotkaniach powinniśmy mieć trzy rzuty karne. Nie wiem, ale jest pewien menedżer [Jurgen Klopp – wyj. red.], który w poprzednim sezonie zaczął martwić się tym, że dostajemy rzuty karne. Od tamtego momentu wydaje się, że arbitrzy mają problemy z podjęciem słusznej decyzji. Jestem przekonany, że właśnie to wpłynęło na taką różnicę. Po prostu zostawmy to sędziom, aby bardzo szybko zaczęli podejmować słuszne werdykty.

Konferencja prasowa rozpoczęła się w tym samym czasie co Ryder Cup [rozgrywki golfowe – wyj. red.]. Czy to oznacza, że nie interesujesz się tą dyscypliną? Myślałem, że może kibicujesz swojemu rodakowi, Viktorowi Hovlandowi…

– W końcu mamy jakiegoś Norwega w golfie, ale to dla mnie za późno, aby wskoczyć do tego wagonika. Oczywiście, jesteśmy dumni z tego, co robi, ale nie będę dla niego obgryzał swoich paznokci. Mam ważniejsze sprawy na głowie.

Wracając do Cristiano Ronaldo i rozważając jego wpływ na twoją drużynę… Czy stał się dla ciebie niezbędny?

– Wiedzieliśmy, że będzie miał na nas wspaniały wpływ zarówno na boisku, jak i poza nim. Wciąż jest bardzo profesjonalny, a dyscyplina, którą zaprezentował w trakcie swojej kariery, aby wycisnąć z niej jak najwięcej, będzie oddziaływać na jego kolegów z drużyny. Strzelanie goli tylko mu w tym pomoże. Oczywiście, jest teraz innym człowiekiem niż wtedy, kiedy grałem z nim w jednym zespole. Był absolutnie najlepszy, mając na uwadze jego pracowitość oraz nastawienie do meczów. Wie, że nie wystąpi w każdym spotkaniu i może ze mną porozmawiać, kiedy nie będzie czuł się gotowy.

Dodając do tego Edinsona Cavaniego w wieku 34 lat z jego ogromnym doświadczeniem, nie można mieć chyba bardziej doświadczonego i skuteczniejszego ataku?

– Oczywiście, to bardzo ekscytujące i nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę ich razem na murawie. Jestem pewien, że będziemy świadkami dobrej współpracy. To dwóch zawodników, którzy chcą być na końcu wydarzeń. Widzieliśmy, że niektóre zespoły cofają się przeciwko nam głębiej, nie dając nam zbyt wiele przestrzeni za swoimi plecami, więc zdecydowanie chcemy mieć tych dwóch gości w pobliżu pola karnego, gdy dojdzie do takiego scenariusza. Widzę, że dobrze im się razem pracuje.

Rozpocząłeś bieżący sezon Premier League bez porażki. Jak ocenisz wasze dotychczasowe występy? Wiem, że znajdujecie się na wczesnym etapie…

– Tak, znajdujemy się dopiero na starcie, ale pierwsze dwa miesiące przed przerwą międzynarodową są ważne, aby zdobyć przewagę. 13 punktów to solidny wynik. Strzeliliśmy całkiem sporo goli, ale wciąż mamy kilka aspektów do poprawy. Czekają nas większe wyzwania, ale zbudowaliśmy podstawy, aby złapać rozpęd. Mamy nadzieję, że powtórzymy to przeciwko Aston Villi. To zespół, który przegrał pierwsze spotkanie, ale potem wrócili do formy i zasługują na więcej punktów, niż mają.

Przeczytaj również:  Ole Gunnar Solskjaer o krytyce Fergusona, reakcji Ronaldo na remis z Evertonem i priorytetach Marcusa Rashforda

Mówisz o strzelaniu bramek… Zdobyliście 14 goli w siedmiu meczach we wszystkich rozgrywkach, co nie jest złym wynikiem, ale drugiej strony w ostatnich 15 spotkaniach tylko raz udało wam się zachować czyste konto. Straciliście 22 gole. Czy jest to coś, co cię martwi? Jak nad tym pracujecie?

– To pytanie pokazuje twój punkt widzenia… Wiele zależy od tego, jak to postrzegasz. Wolę strzelić cztery gole i stracić jednego lub zdobyć dwie bramki i stracić jedną, niż zwyciężyć 1:0. W pierwszych pięciu meczach ligowych straciliśmy cztery bramki. Całkiem nieźle. Wciąż pracujemy nad spójnością z wchodzącym do zespołu Raphaelem Varane’em. Ten proces znajduje się w trakcie realizacji. Oczywiście, chcemy zachowywać czyste konta, na których będziemy mogli opierać swoje występy. Wiemy, że napastnicy, których mamy, będą zdobywać gole. Mamy nadzieję, że w sobotę uda nam się odpowiedzieć grą na zero z tyłu, kto wie? Pracujemy nad tym.

Jak interwencja Davida de Gei przeciwko Wolverhampton wpłynęła na jego pewność siebie? Czy zauważyłeś, że od tego momentu znacząco się poprawił?

– Widzę, że rozwija się, odkąd tylko wrócił do klubu po wakacjach, a wrócił wcześnie. Jego interwencja przeciwko Wolves jest niebywała, ponieważ była to podwójna obrona, ale większe wrażenie zrobiła na mnie parada strzału Armstronga w sytuacji na sam przeciwko Southampton. Wyczekał go do samego końca i utrudnił mu wybór narożnika bramki. Tak, David zaliczył wspaniały start sezonu, ponieważ jest skoncentrowany i sam cieszy się swoją pracowitością. To prawdopodobnie klucz do dobrej dyspozycji. Dzięki pracy, którą włożył w treningi, jest silniejszy niż wcześniej.

Jeśli chodzi o niepodyktowane jedenastki na Cristiano Ronaldo, to w zasadzie nie przyznało ich dwóch arbitrów. Jeden na boisku i drugi z VAR-u. Z pewnością jest to powód do niepokoju, prawda?

– Właściwie to całkiem niezłe osiągnięcie! Otrzymaliśmy feedback po dwóch meczach z West Hamem. Oczywiście w Carabao Cup nie było VAR-u, więc każdy może popełnić błąd, ale tak jak powiedziałem wcześniej, coś się zmieniło, kiedy jeden z menedżerów wyraził zaniepokojenie tym, ile rzutów karnych jest odgwizdywanych na naszą korzyść.

Wszyscy wiemy, że mówisz o Jurgenie Kloppie. W jakim stopniu obawiasz się, że decyzje będą podejmowane na waszą niekorzyść?

Przeczytaj również:  Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Leicester City: musimy zachować DNA klubu, atakować i bronić się jak drużyna

– Chcę, abyśmy dostawali to, na co zasługujemy. Dalej gramy w piłkę. Rozmawianie o sędziach nie należy do moich obowiązków. Chcemy po prostu wykonywać swoje zadania.

Jaką równowagę chciałbyś zobaczyć w grze Cristiano Ronaldo? Czy powinien cofać się do defensywy i odzyskiwać piłki, czy być głównym punktem w polu karnym, prawdziwym lisem pola karnego?

– Jesteśmy drużyną. Atakujemy razem i bronimy razem. Chcę, aby pomagał zespołowi w obronie, ale nie jest to jego główna rola. Wiemy, że jest świetny w znajdowaniu pozycji w trakcie przejścia z defensywy do ataku. Ważne jest to, abyśmy go widzieli, kiedy odzyskujemy piłkę. Możemy zagrywać mu piłkę na dobieg oraz do nogi. To ciągle jeden z najszybszych piłkarzy w lidze. Jestem bardzo zadowolony z jego kondycji fizycznej. Pamiętajmy, że dopiero wrócił do Premier League, która być może jest nieco bardziej intensywna od ligi włoskiej oraz hiszpańskiej. To dlatego musimy dobrze zarządzać jego obowiązkami. Znajduje się na boisku po to, aby strzelać oraz kreować gole.

Wydawałeś się sfrustrowany pierwszymi minutami meczu w środku tygodnia. Co możesz zrobić, abyście lepiej wchodzili w spotkania?

– Musimy lepiej wchodzić w mecze. Wysłałem już list do Premier League z prośbą o to, czy moglibyśmy zaczynać od wyniku 0:1! Ułatwiłoby nam to robotę! Żarty na bok, to ważna część spotkania i naprawdę musimy lepiej do tego podchodzić. Nie możemy ciągle spodziewać się, że odwrócimy losy starcia i dalej będziemy wygrywać tak, jak robiliśmy to w fantastyczny sposób w ostatnich 12-15 miesiącach. Przyglądamy się temu i rozmawiamy, więc mamy nadzieję, że wkrótce ujrzymy odpowiedź.

Patrząc na świetny początek sezonu w wykonaniu Davida de Gei oraz na to, jak przebiega ten sezon, jak chcesz uszczęśliwić wszystkich bramkarzy w składzie?

– Uszczęśliwianie piłkarzy nie należy do moich obowiązków. To ich obowiązkiem jest uszczęśliwianie menedżera. Sami to widzą. Chodzi o to, jak grają i jak trenują. Dean miał pecha związanego z COVID-em oraz skutkami ubocznymi. Miał długą drogę do pokonania, zanim rozpoczął sezon. Wydawało mi się, że spisał się wyśmienicie przeciwko West Hamowi. Ciągle odczuwa skutki tego spotkania, więc oczywiście nadal musi budować swoją kondycję oraz formę. Powtarzałem to już wielokrotnie, że David de Gea powrócił z dodatkowym zapałem, zacisnął zęby, ma błysk w oku i chce pracować. Niech jego dyspozycja trwa jak najdłużej. Jesteśmy tu, aby zwyciężać.

Jak długo twoim zdaniem Cristiano Ronaldo będzie grał w piłkę? Czy jest szansa, że wydłuży swoją karierę do 40. roku zycia i przebije Ryana Giggsa?

– Nie byłbym zaskoczony, gdyby grał do 40. roku życia. W ogóle. Sposób, w jaki dba o siebie, stanowi klucz. Oczywiście geny również mają znaczenie. To muszą być geny! Włożył każdą uncję energii oraz wysiłku, aby stać się piłkarzem, którym jest. Zasługuje na każdą pochwałę, jaką otrzyma za swój stan fizyczny. Jeszcze bardziej imponuje to, że pomimo tak wielu sukcesów, wciąż jest głodny jak zawsze. Jego mentalność wciąż jest absolutnie doskonała. To po prostu pragnienie z jego wnętrza. Będzie grał dalej, dopóki nogi oraz głowa nie powiedzą “dość”. Linford Christie znajdował się w dość zaawansowanym wieku, kiedy sięgnął po złoto. Wiek nigdy nie stanowi problemu.

Jak ważne jest, aby inni zawodnicy dokładali również gole od siebie? Cristiano Ronaldo w czterech pierwszych spotkaniach zdobył cztery bramki…

– Jesse Lingard ma dwa gole, Mason Greenwood trzy, Bruno Fernandes cztery, Cristiano Ronaldo cztery. To dobry wynik naszych napastników. Pamiętajmy, że do zespołu wkrótce powróci Marcus Rashford. Anthony Martial, Jadon Sancho i Edinson Cavani również będą trafiali do siatki. To na pewno się rozniesie. Paul Pogba też potrafi zdobywać bramki. Minęło sporo czasu, odkąd mieliśmy jednego, głównego strzelca, który strzelał 30-40 goli co sezon. Jeżeli Cristiano to osiągnie, a inni zbliżą się do oczekiwanych dorobków, to mamy duże szanse.

ŹródłoMUTV

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Training Top DP6825

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, oficjalna replika koszulki treningowej z długim rękawem, w której piłkarze Manchesteru United przygotowywali się do meczów w sezonie 2018/2019. Podkreśli dumę z faktu wspierania drużyny "Czerwonych Diabłów" zarówno w trakcie aktywności sportowej, jak i podczas wyjścia na miasto. Licencjonowany produkt klubowy. Cechy produktu:
 • kolor: jasnoszary, czerwony
 • materiał: 100% poliester
 • naprasowany herb klubu
 • dekolt w kształcie litery V
 • długi rękaw
 • wzmocniona, chroniąca przed wiatrem konstrukcja
 • mankiety z otworami na kciuki, zapewniające lepsze przyleganie do ciała
 • wykorzystana technologia adidas Climalite
Technologia adidas Climalite:
 • odprowadza wilgoć od skóry
 • zapewnia maksymalną lekkość i miękkość materiału
 • przynosi uczucie chłodu i komfortu termicznego nawet w najgorętszych warunkach

Dyskusja

Najnowsze

Adwokaci Diabłów #12 – czy Liverpool zwolni kolejnego menadżera Manchesteru United?

Minęła przerwa reprezentacyjna, wróciły spotkania ligi oraz Ligi Mistrzów, więc ponownie meldujemy się z naszym podcastem. Tematów do rozmów...

Cristiano Ronaldo w wywiadzie dla Sky Sports. “Krytykujcie mnie dalej, a ja znowu będę was uciszał i zdobywał trofea”

Cristiano Ronaldo w obszernym wywiadzie dla Sky Sports pokazał swoją wiarę w to, że Manchester United pod wodzą Ole...

Ole Gunnar Solskjaer: Fred zrobi wszystko, co w jego mocy, aby wrócić do zdrowia przed kolejnym meczem

Szkoleniowiec Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer w rozmowie z klubowymi mediami pochwalił Freda za charakter oraz ducha walki. Norweg...

Ole Gunnar Solskjaer: występ Bruno Fernandesa stoi pod znakiem zapytania

Ole Gunnar Solskjaer w rozmowie z MUTV postanowił ujawnił najnowsze wieści z szatni "Czerwonych Diabłów". Norweski szkoleniowiec wyjawił, że...

Scott McTominay: ludzie chcą nas torpedować i krytykować, ale udowodnimy im, że się mylą

Scott McTominay w rozmowie z MUTV przyznał, że nie obawia się o ducha zespołu przed niedzielnym hitem kolejki przeciwko...

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Liverpoolem: wciąż nie znajdujemy się na ich poziomie z ostatnich lat i musimy ich gonić

W niedzielę w ramach 9. kolejki Premier League dojdzie do Derbów Anglii. Manchester United podejmie na własnym stadionie Liverpool....

Jurgen Klopp: Cristiano Ronaldo oraz Mohamed Salah są zawodnikami światowej klasy

Jurgen Klopp podczas konferencji przedmeczowej odpowiedział na pytania nawiązujące do starcia derbowego z Manchesterem United. Zdaniem byłego szkoleniowca BVB...

Ole Gunnar Solskjaer: aktualnie nie potrzebuję Van de Beeka, ale wiem, że zawsze jest gotowy, aby wejść na boisko

Ole Gunnar Solskjaer w krótkiej rozmowie z RTL7 raz jeszcze odniósł się do sytuacji Donny'ego van de Beeka w...

Najważniejsze

Adwokaci Diabłów #12 – czy Liverpool zwolni kolejnego menadżera Manchesteru United?

Minęła przerwa reprezentacyjna, wróciły spotkania ligi oraz Ligi Mistrzów, więc ponownie meldujemy się z naszym podcastem. Tematów do rozmów...

Cristiano Ronaldo w wywiadzie dla Sky Sports. “Krytykujcie mnie dalej, a ja znowu będę was uciszał i zdobywał trofea”

Cristiano Ronaldo w obszernym wywiadzie dla Sky Sports pokazał swoją wiarę w to, że Manchester United pod wodzą Ole...

Może Cię także zainteresować

0