Bruno Fernandes wybrany zawodnikiem meczu z Evertonem w głosowaniu kibiców Man Utd

manutd.com Patryk Tabak

Kibice Manchesteru United za najlepszego piłkarza „Czerwonych Diabłów” w zremisowanym 1:1 meczu z Evertonem uznali Bruno Fernandesa. Portugalczyk zanotował asystę przy otwierającej wynik bramce Anthony’ego Martiala.

Manchester United zremisował na Old Trafford w spotkaniu 7. kolejki Premier League z Evertonem 1:1. Jedyną bramkę dla „Czerwonych Diabłów” zdobył Anthony Martial, któremu asystował Bruno Fernandes. To właśnie Portugalczyk został wybrany przez kibiców „Czerwonych Diabłów” najlepszym zawodnikiem sobotniego spotkania.

Fernandes zdobył 23% wszystkich głosów, które kibice mogli oddawać za pośrednictwem oficjalnej aplikacji. Tuż za jego plecami, z 22%, znalazł się strzelec bramki. Dla Martiala było to pierwsze trafienie w barwach Manchesteru United od lutego, gdy zdobył dwa gole w meczu z Southampton (9:0). Wcześniej w tym sezonie Francuz zdobył gola dla reprezentacji w starciu z Ukrainą w eliminacjach mundialu (1:1).

W 57. minucie Anthony Martial opuścił jednak boisko, a zastąpił go Jadon Sancho. Po spotkaniu Ole Gunnar Solskjaer wyjaśnił, iż było to spowodowane dyskomfortem Francuza odczuwanym po jednym ze starciu z rywalem.

Ostatnie miejsce na podium w głosowaniu na najlepszego piłkarza meczu zdobył David De Gea z 14% głosów kibiców. Hiszpański bramkarz wykazał się szczególnie w pierwszej połowie, gdy interweniował po mocnym strzale Demaraia Graya. Nie zachował wprawdzie czystego konta, jednak przy trafieniu Androsa Townsnda nie mógł zbyt wiele zrobić.