Khabib Nurmagomedov: Sir Alex Ferguson zaprosił mnie na kieliszek wina

BBC Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Khabib Nurmagomedov oglądał spotkanie Manchesteru United z Evertonem z trybun Old Trafford. Rosjanin w rozmowie z BBC postanowił opowiedzieć o spotkaniu z Sir Alexem Fergusonem.

Khabib Nurmagomedov jest znanym byłym zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Rosjanin w swojej karierze reprezentował barwy federacji UFC, która uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.

Mistrz UFC w wadze lekkiej zakończył swoją przygodę z walkami 24 października 2020 roku, ponieważ zdecydował się na nowe wyzwania w innych dyscyplinach sportu. Warto nadmienić, że Khabib w swojej karierze wygrał wszystkie oficjalne starcia, a było ich aż 29.

W 2021 roku były zawodnik UFC postanowił związać się kontraktem z rosyjskim klubem FC Legion Dynamo Machaczkała, który na co dzień występuje w rozgrywkach amatorskich piłki nożnej.

Rosjanin był jednym z gości specjalnych podczas ostatniego ligowego starcia z Evertonem na Old Trafford. “Czerwone Diabły” ostatecznie zremisowały 1:1 z “The Toffees”.

Khabib podczas wizyty na Old Trafford spotkał legendarnego szkoleniowca “Czerwonych Diabłów”, Sir Alexa Fergusona. Rosjanin w rozmowie z BBC postanowił opowiedzieć o spotkaniu.

– Zapytał się mnie, czy mam ochotę na kieliszek wina. Nie wiedziałem, co mam mu odpowiedzieć. Zastanawiałem się, jak mu wytłumaczę, że jestem muzułmaninem.

– Odpowiedziałem mu, że picie alkoholu nie jest wskazane w moim przypadku, ponieważ mogę przesadzić i pobije wszystkich obecnych w pomieszczeniu.

– Zgodził się ze mną i dodał, że lepiej, abym nic nie pił.

Tego dnia na Old Trafford oprócz legendarnego zawodnika UFC można było spotkać Usaina Bolta oraz Patrice’a Evrę. Jamajczyk wspierał swój ulubiony zespół również w środowym starciu z Villarrealem w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

https://twitter.com/MenachoManuel1/status/1444597483842244608

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze