Angel Gomes: nie żałuję odejścia z Man Utd

goal.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Były piłkarz Manchesteru United, Angel Gomes, który otrzymał swoje pierwsze powołanie do młodzieżowej reprezentacji Anglii, wyjawił, czy żałuje swojego odejścia z klubu z Old Trafford.

Angel Gomes to obecnie jedna z gwiazd francuskiego Lille, które w poprzednim sezonie został mistrzem Francji. Wychowanek klubu z Old Trafford odgrywa tam coraz bardziej znaczącą rolę. Podczas konferencji prasowej zapowiadającej zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Anglii, 21-latek powiedział, że nie ma czasu, aby żałować, jak potoczyła się jego kariera w Manchesterze United.

– Oczywiście, opuszczasz swój dom, rodzinę oraz przyjaciół. To było najtrudniejsze. Wiedzieć, że już cię tam nie będzie. Musiałem wyrzucić to z głowy i skoncentrować się na nowym wyzwaniu, aby się z nim zmierzyć.

– Nie powiedziałbym, że zwątpiłem w siebie, ale były momenty, kiedy się denerwowałem i myślałem o sobie. W piłce nożnej nie ma na to czasu.

Po pokonaniu wszystkich szczebli w Akademii Manchesteru United i kilku spotkaniach w zespole seniorów, Gomes nie mógł dojść do porozumienia w sprawie nowego kontraktu i przeniósł się do Lille, które w pierwszym sezonie wypożyczyło go do portugalskiej Boavisty. Pozwoliło mu to nabrać doświadczenia, po czym wrócił do Francji, aby nawiązać współpracę z nowym menedżerem, Jocelynem Gourvennec.

– To jasne, że opuszczenie klubu, w którym się dorastało i wychowało, zawsze jest trudne.

– Pojawiła się spora presja i wiele negatywnych emocji, które z tego wynikały. Moim zadaniem, jako profesjonalisty i młodego zawodnika, jest poradzić sobie z tym i dalej robić to, do czego zostałem wychowany – czyli grać w piłkę.

– Moim głównym celem było pokazanie tego na boisku i pozostawienie mediów oraz innych takich rzeczy na boku – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze