Laurent Blanc o transferze do Manchesteru United: mogłem pojawić się na Old Trafford pięć lat wcześniej

Sport Witness Marcin Polak Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Były menedżer reprezentacji Francji, pracujący również w przeszłości w kilku europejskich klubach nie planuje w najbliższym czasie powrócić na Stary Kontynent.

55-latek udzielił wywiadu hiszpańskiemu magazynowi “Panenka” , gdzie szczegółowo opisał swoją karierę, od gry w obronie w Montpellier, aż do jego ostatniego klubu, Manchesteru United.

Zwycięzca Mistrzostw Świata z 1998 roku spędził dwa sezony na Old Trafford w latach 2001-2003 pod wodzą Sir Aleksa Fergusona, jednak Francuz mógł się pojawić w Anglii już pięć lat wcześniej.

– Miałem 36 lat, kiedy przybyłem do Manchesteru. Miałem za sobą więcej niż wspaniałą karierę, ale zabawne jest to, że kiedy udałem się do Barcelony, zadzwonił do mnie sir Alex Ferguson. Poprosił mnie o podpisanie kontraktu z United, ale nie mogłem iść, podpisałem już kontrakt z Barcą.

– Pięć lat później wrócił po mnie i przekonał mnie. Powiedział mi: „Chcę, żebyś pracował z innymi piłkarzami przez co najmniej rok. Mam bardzo młodych obrońców, jak bracia Neville, Rio Ferdinand, West Brown… a ty masz duże doświadczenie”. To było niesamowite, a teraz żałuję, że nie pojechałem wcześniej do Anglii.

Blanc grał na Old Trafford do 2003 roku. Przeszedł na emeryturę, pomagając drużynie Old Trafford wygrać Premier League z 83 punktami w 38 meczach.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze