Ole Gunnar Solskjaer o krytyce Fergusona, reakcji Ronaldo na remis z Evertonem i priorytetach Marcusa Rashforda

UTD Report, Twitter Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

W drugiej części konferencji prasowej Ole Gunnar Solskjaer odniósł się do krytyki ze strony sir Aleksa Fergusona w rozmowie z Khabibem Nurmagomedovem, reakcji Cristiano Ronaldo po meczu z Evertonem oraz szerzej skomentował powrót Marcusa Rashforda.

Po zakończonym meczu z Evertonem, w którym Cristiano Ronaldo nie wybiegł w wyjściowej jedenastce, decyzje Ole Gunnara Solskjaera zostały skrytykowane przez jego byłego menedżera i legendarnego szkoleniowca “Czerwonych Diabłów” sir Aleksa Fergusona. Szkot w zakulisowej rozmowie z byłym mistrzem UFC, Khabibem Nurmagomedovem, powiedział, że “w pierwszym składzie zawsze powinno się wystawiać swoich najlepszych zawodników”, co oczywiście odnosiło się do 36-letniego Portugalczyka.

Norweg wyjawił, że nie ma problemu z takimi wypowiedziami, ale ma delikatny żal do Fergusona, że ta rozmowa ujrzała światło dzienne i trafiła do mediów:

– Jestem całkiem zrelaksowany, jeżeli chodzi o tę sytuację, ale nie do końca jest to w porządku wobec sir Aleksa Fergusona, że coś takiego ujrzało światło dzienne. Zawsze masz swoje zdanie i dzielisz się nim z innymi ludźmi, ale robisz to w zaufaniu.

– Nie zgadzałem się ze swoim menedżerem kilka razy i opowiadałem o tym swoim żonie, ale nigdy nie pojawiło się to na pierwszych stronach gazet. Jestem przekonany, że sir Alex zdaje sobie sprawę, że nie poczułem się urażony.

– On wie, jak trudna jest ta praca. Nie zawsze wystawiał do gry tę samą jedenastkę. Momentami podejmował ryzyko i zapewniał odpoczynek Ryanowi Giggsowi, Wayne’owi Rooneyowi, Davidowi Beckhamowi czy innym najlepszym zawodnikom naszego składu. Czasami to działało a czasami nie.

Ole Gunnar Solskjaer musiał również odnieść się do reakcji Cristiano Ronaldo po ostatnim gwizdku sędziego w meczu z Evertonem. Wyraźnie poirytowany Portugalczyk samotnie poszedł do tunelu, dając upust swojej złości. Norweg wyznał, że właśnie takich reakcji oczekuje od swoich zawodników, kiedy spotkanie nie potoczy się po ich myśli.

– Nie, Cristiano nie poczuł się urażony, że usiadł na ławce rezerwowych. Znam go i wiem, że kiedy tracimy punkty w taki sposób, to taka reakcja w jego przypadku jest naturalna. Nie chcę, aby moi zawodnicy byli szczęśliwi z takiego przebiegu meczu.

– Rozmawiałem z Ronaldo przed meczem oraz po meczu. Był gotowy, aby wejść na boisko, kiedy zostanie o to poproszony. Niestety nie wygraliśmy tego spotkania, więc Cristiano nie jest szczęśliwy. To sposób myślenia, którego oczekuję od każdego z moich piłkarzy.

Na koniec norweski szkoleniowiec szerszej skomentował powrót Marcusa Rashforda, który jego zdaniem wraca do zupełnie innej drużyny. Solskjaer jest przekonany, że wychowanek klubu z Old Trafford będzie kluczowym ogniwem jego zespołu w tym sezonie, ale jego priorytetem musi być gra w piłkę.

– Wiem, że w nadchodzącym latach ujrzymy w Marcusie Rashfordzie to, co najlepsze. Dokonał niezwykłych rzeczy w młodym wieku, ale dopiero teraz wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza.

– Uczy się, staje się coraz bardziej doświadczony. Ma czas, aby głęboko zastanowić się nad tym, co zrobił poza boiskiem, ponieważ dokonał fantastycznych rzeczy. Ale teraz priorytet powinien stanowić futbol i koncentracja na grze, dlatego że wszystko leży w jego rękach.

– To zawodnik, który pragnie wyrażać siebie oraz swój talent. Wie, że wiele od niego oczekujemy, ale damy mu czas, aby powrócił do formy, w której się znajdował i osiągnął poziom, na jaki go stać. Wygląda na świeżego. Pokazuje dużą ochotę do gry, czuje się przygotowany. Nabrał trochę masy mięśniowej.

– Oczywiście, Rashford dźwigał na sobie wielką odpowiedzialność w naszej drużynie, ponieważ zmagaliśmy się z wieloma kontuzjami. Różni zawodnicy nie byli zdolni do gry, a on, w tak młodym wieku, zrobił tak wiele dla tego zespołu. Bardzo starał się również poza boiskiem.

– Teraz wraca do innej drużyny. Ma tutaj Jadona Sancho, coraz bardziej dojrzałego Masona Greenwooda i jeszcze Cristiano Ronaldo. Oczekuję od niego tego szerokiego uśmiechu oraz entuzjazmu, które prezentował wiele razy. Kiedy wejdzie na boisko, niezależnie od tego czy od pierwszej minuty, czy z ławki, chcę, aby cieszył się grą i wyrażał siebie. Tak powinni postępować piłkarze Manchesteru United. Tego od nich wymagamy – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze