Jurgen Klopp: Salah jest lepszy niż Cristiano Ronaldo, Messi i Lewandowski

BT Sport Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Niemiecki menedżer jasno określił, kto jest jego zdaniem najlepszym piłkarzem na świecie. Nic zaskakującego nie jest w tym, że zdaniem Kloppa to właśnie jego podopieczny, czyli Salah. Słowa te padły w kontekście nominacji do Złotej Piłki.

Zdaniem Kloppa, Salah znacznie przewyższa umiejętnościami Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. To właśnie on, obok Roberta Lewandowskiego, powinien być według niego najmocniejszym kandydatem do zdobycia wyróżnienia od France Football.

Trudno odmówić Salahowi wybitnej dyspozycji w obecnym sezonie. Jego bilans to 10 goli w 10 starciach i zdaje się, że spadek formy Egipcjanin ma już dawno za sobą. Być może entuzjazm Kloppa jest wywołany właśnie ostatnią świetną serią, ale przypominamy, że Złota Piłka to nagroda przyznawana za rok kalendarzowy. Salah strzelał w roku 2021 25-krotnie, czyli dokładnie tyle samo, co wywołany do tablicy Ronaldo.

– To z pewnością jeden z najlepszych piłkarzy świata w tej chili, ale to nie ja decyduję, kto jest szczycie listy. Dla mnie jest numerem jeden. Widzę go każdego dnia i może dlatego jest mi prościej, ale Lewandowski i Ronaldo wciąż strzelają jak szaleni, a Messi nadal jest piłkarzem klasy światowej. Teraz jednak to Salah powinien być wyżej w rankingu — tłumaczył Niemiec.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze