Jamie Carragher: Solskjaer wykonał naprawdę dobrą pracę, ale nie znajduje się na poziomie innych menedżerów Premier League

Sky Sports Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Po zakończonym meczu z Leicester City (2:4) Ole Gunnar Solskjaer nie uniknął krytyki ze strony ekspertów. Cierpkich słów nie szczędził mu również Jamie Carragher.

Zarówno Jamie Carragher, jak i Gary Neville w pomeczowym studiu Sky Sports mocno skrytykowali występ „Czerwonych Diabłów” przeciwko Leicester City w ramach 8. kolejki Premier League. Legenda Liverpoolu, która zawsze jest bardziej krytyczna wobec norweskiego szkoleniowca niż jego były kolega z zespołu, uważa, że Ole Gunnar Solskjaer nigdy nie sięgnie po mistrzostwo Anglii lub Ligę Mistrzów i nawet pomimo zdobycia mniejszego trofeum klub z Old Trafford powinien rozejrzeć się za nowym menedżerem.

– Ole Gunnar Solskjaer wykonał naprawdę dobrą pracę jako menedżer Manchesteru United – i nie mówię tego z przekąsem z punktu widzenia Liverpoolu – rozpoczął swój wywód były piłkarz „The Reds”.

– Chcę przez to powiedzieć, że sytuacja Manchesteru United mogła być fatalna. Ole Gunnar Solskjaer trafił tu z doświadczeniem ze Skandynawii oraz rokiem pracy w Cardiff City. Powiedziałem to samo o Franku Lampardzie. Nie mogę zestawiać Solskjaera z Jose Mourinho czy Louisem van Gaalem, którzy sami wykonali średnią pracę.

– Ale to się nigdy nie zmieni. Ole Gunnar Solskjaer nie wygra Premier League ani Ligi Mistrzów jako menedżer Manchesteru United. On nie znajduje się na poziomie innych menedżerów – Jurgena Kloppa, Thomasa Tuchela czy Pepa Guardioli. Oni mają za sobą lata doświadczeń w zdobywaniu wielkich trofeów. Ole tego brakuje. Wykonał jednak dobrą pracę, mając na uwadze to, gdzie zaprowadził ten klub.

– Prowadzi dobrą drużynę. Nie wierzę w to, że są kiepscy. Myślę, że to świetny zbiór indywidualności. Panuje przekonanie, że jeśli Ole Gunnar Solskjaer sięgnie po jakiś puchar, to musi zostać. Musi wygrać trofeum, aby pozostać na stanowisku.

– Mogą jedynie wygrać FA Cup lub Ligę Europy. Gdyby zdobył jeden z tych tytułów, dla mnie nie miałoby to żadnego znaczenia. Nie myślałbym teraz o zmianie menedżera, ale po zakończeniu sezonu, nawet jeśli Manchester United włoży coś do gabloty, to niezależnie od tego powinien rozejrzeć się za nowym kandydatem. Potrzebują menedżera, który może konkurować z innymi szkoleniowcami w tej lidze. A Solskjaer niestety – sam dojdzie do tego wniosku, podobnie jak fani – nie znajduje się na poziomie innych topowych menedżerów w Premier League – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze