Fabrizio Romano: zatrudnienie Erika ten Haaga byłoby bardzo skomplikowane

United Stand, Fabrizio Romano Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano w rozmowie z United Stand wyjawił, jakie warunki musiałby spełnić Manchester United, aby zatrudnić Erika ten Haaga jako następcę Ole Gunnara Solskjaera.

Od początku dnia na szczycie Manchesteru United toczone są rozmowy odnośnie przyszłości Ole Gunnara Solskjaera po bolesnej porażce 0:5 na Old Trafford z Liverpoolem w niedzielnym spotkaniu. Władze klubu z Old Trafford rozważają argumenty za i przeciw oraz sondują między sobą możliwych następców.

Najgłośniejszymi dostępnymi nazwiskami na rynku są Antonio Conte oraz Zinedine Zidane. O ile ten pierwszy według informacji włoskiego dziennikarza byłby otwarty na rozmowy z dwudziestokrotnym mistrzem Anglii, o tyle drugi z nich, jak donosi „The Telegraph”, nie jest przekonany czy to odpowiednia pora, aby powrócić na stanowisko menedżera po ponownym odejściu z Realu Madryt w maju tego roku. Manchester United nie kontaktował się jeszcze z żadnym z wyżej wymienionych trenerów.

Innym kandydatem, szczególnie cenionym przez największe europejskie kluby oraz fanów „Czerwonych Diabłów”, jest Erik ten Haag, który prowadzi Ajax Amsterdam. Sprowadzenie go na Old Trafford ma być jednak bardzo skomplikowanym zadaniem, ponieważ według ustaleń United Stand i Fabrizio Romano, przeniesie się on do innego klubu pod warunkiem, że wraz z nim odejdzie również dyrektor sportowy, Marc Overmars.

– Taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku Tottenhamu oraz Barcelony tego lata, które również chciały zatrudnić Ten Haaga. On jednak ma być bezpośrednio połączony z dyrektorem Ajaxu, Markiem Overmarsem – przekonuje Romano.

– Łączy ich silna relacja. Ajax w lidze radzi sobie bardzo dobrze, a Ten Haag przekazał klubowi, że jest gotowy pozostać na cały sezon i dawać z siebie wszystko.

– Nie wydaje mi się, aby Ten Haag opuścił Ajax w środku sezonu, ale być może taki klub jak Manchester United mógłby zmienić jego zdanie. W tej chwili nie sądzę jednak, aby Ten Haag zmienił swoje relacje z Overmarsem czy władzami klubu.

– Nie jest typem człowieka, który zniszczyłby swoją reputację w Ajaksie. Prawdopodobnie odszedłby z klubu, gdyby Manchester United zgłosił się po niego latem przyszłego roku.

Fabrizio Romano potwierdził, że 51-letni szkoleniowiec znajduje się bardzo wysoko na liście życzeń Manchesteru United, choć jego przenosiny są mało możliwe.

Problem stanowi też pozycja dyrektora sportowego w Manchesterze United, który niedawno zatrudnił na tym stanowisku Johna Murtougha. Wiele osób uważa, że nie sprawdza się on w swojej roli tak dobrze, jak oczekiwano.

Klub z Old Trafford od dawna jest łączony z byłym bramkarzem, Edwinem van der Saarem, który piastuje obecnie stanowisko dyrektora Ajaksu. Wygląda jednak na to, że to Overmars jest kluczem do sprowadzenia Ten Haaga. Te dodatkowe komplikacje osłabiają pozycję Manchesteru United w negocjacjach z mistrzem Eredivisie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze