Jamie Carragher i Gary Neville sprzeczają się na temat przyszłości Solskjaera. „Man Utd potrzebuje lepszego menadżera”

Sky Sports Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Jamie Carragher uważa, że Manchester United potrzebuje lepszego menadżera niż Ole Gunnar Solskjaer, jeśli chce rywalizować z Manchesterem City, Liverpoolem i Chelsea. Gary Neville wolałby, aby Norweg pracował do końca sezonu.

„Czerwone Diabły” doznały jednej z najgorszych porażek w ostatnich czasach, przegrywając w fatalnym stylu z Liverpoolem 0:5. To nakłada ogromną presję na barki Ole Gunnara Solskjaera.

Jamie Carragher przyznał, że Solskjaer wykonał dobrą pracę jako menadżer Manchesteru United, ale dodał jednocześnie, że nie ma on szans z rywalizacji z Jurgenem Kloppem, Pepem Guardiolą czy też Thomasem Tuchelem w walce o najważniejsze trofea.

– Uważam, że Ole wykonał dobrą robotę, ale jeśli spojrzymy na Kloppa, Tuchela i Pepa, to Manchester United potrzebuje lepszego menadżera. Nie chcę tego mówić z brakiem szacunku. Szkoda mi Ole, to naprawdę najmroczniejszy dzień w jego karierze – komentował Carragher.

– Nie chcę angażować się w przepychanki słowne, Ole słusznie się broni. Wolałbym nie mówić, że ktoś powinien zostać zwolniony. Nie mamy jednak problemu z wytykaniem, że Fred jest za słaby albo McTominay jest za słaby. Czemu więc mamy nie mówić, że Ole Gunnar Solskjaer jest za słaby?

– Manchester United potrzebuje lepszego menadżera. Ole nie jest dla nich odpowiednim kandydatem. Dobrze się spisał, ale teraz potrzebują kogoś, kto wzniesie ich na wyższy poziom. Niestety, Solskjaer nie jest Jurgenem Kloppem, Pepem Guardiolą albo Thomasem Tuchelem. Pora spojrzeć prawdzie w oczy.

– Manchester United powinien mieć wszystko najwyższej jakości. Najlepszych menadżerów i trenerów. Jeśli Ole jest menadżerem, to Carlos Queiroz powinien być asystentem. W klubie takiego rozmiaru nie możesz mieć ludzi, którzy dopiero uczą się swojej pracy. Mają Mike’a Phelana, ale nie sądzę, aby on był trenerem. Są Michel Carrick i Kieren McKenna, którzy nigdy nikogo nie trenowali.

– Potrzebujesz kogoś, kto już tam był i wie jak to wygląda. Nie możesz uczyć się swojej pracy w Manchesterze United.

Opinia Gary’ego Neville’a

Gary Neville nie był zadowolony z tego, jak jego były klub „skapitulował” w starciu z Liverpoolem. Jak przyznaje, obecnie na Solskjaerze ciąży presja „nie do zniesienia”. Mimo to nie spodziewa się, aby Manchester United zwolnił swojego menadżera.

– Gdybyśmy byli w krótkim czasie po odejściu sir Aleksa Fergusona, presja byłaby ogromna. Myślę jednak, że klub utrzyma nerwy na wodzy. Nie sądzę, aby mieli w planach zmianę menadżera w tym sezonie. Uważam, że pozostaną ze swoim do końca sezonu – mówił Neville.

– Pojawi się wielki sprzeciw kibiców uważających, że Ole powinien zostać zwolniony. Jestem w stanie to zrozumieć po takim spotkaniu. To był okropnie zły dzień i coś, po czym trzeba się pozbierać.

– Uważam jednak, że klub jest o wiele bardziej stabilny, jeśli chodzi o zarządzanie. Uważam, że to dobry moment, aby zakomunikować kibicom czy zamierzają wspierać swojego menadżera przez następne sześć miesięcy, a myślę, że tak będzie. Podobno wierzą w jego projekt, nawet jeśli przytrafiają się dołki.

– Ole mówi, że są blisko. Nie jestem co do tego przekonany, bo patrzę na Manchester United i nie jest on nawet odrobinę tak dobry, jak pozostałe zespoły z czołówki. Chcę zobaczyć jakiś dobrze zorganizowany mecz w ich wykonaniu. Wierzę, że klub jest stabilny i nie zwolni swojego menadżera, ale muszą wrócić na swój rower.

– To co stało się z Jose Mourinho i Louisem van Gaalem powinno sprawić, że zarząd zachowa się stabilnie. Nie będą chcieli sprowadzać najemnika, który ma wykonać zadanie w kilka sezonów. Jose był najlepszym menadżerem na świecie, kiedy tu trafiał, ale to nie wypaliło.

Antonio Conte jest dostępny, ale ja bym go nie zatrudnił. Nie sądzę, aby tutaj pasował. Zwolniłem menadżera w zeszłym sezonie, to była zła decyzja. Powinienem poczekać do końca rozgrywek, dać mu oddech i myślę, że tak właśnie postąpi Manchester United.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze