Sky Sports: Ole Gunnar Solskjaer pozostanie menedżerem Manchesteru United

Sky Sports Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Pomimo upokarzającej porażki 0:5 z Liverpoolem w Premier League i zdobyciu ledwie punktu w czterech ostatnich meczach, Ole Gunnar Solskjaer ma pozostać menedżerem Manchesteru United – donosi Sky Sports.

W niedzielne popołudnie Manchester United przegrał w derbowym starciu z Liverpoolem na Old Trafford aż 0:5 i zanotował już czwarte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa w Premier League. Sky Sports informuje jednak, że Ole Gunnar Solskjaer dostanie szansę na wyprowadzenie zespołu z kryzysu i pozostanie menedżerem „Czerwonych Diabłów”.

Choć w klubie rozczarowanie wynikiem starcia z „The Reds” było olbrzymie, a rezultat odebrano jako gorzki i rozczarowujący, w biurach panuje przekonanie, że całą uwagę należy skoncentrować na poprawieniu wyniku zespołu, który na 12 możliwych do zdobycia punktów w ostatnich spotkaniach wywalczył zaledwie jedno oczko.

Kolejnymi ligowymi rywalami Manchesteru United będą Tottenham oraz Manchester City. Pomiędzy tymi meczami „Czerwone Diabły” udają się także do Włoch na starcie z Atalantą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Pomimo płynących z zewnątrz spekulacji i obaw, wewnątrz klubu nie da się usłyszeć żadnych sygnałów wskazujących na to, że posada Ole Gunnara Solskjaera jest w jakikolwiek sposób zagrożona.

Po spotkaniu z Liverpoolem norweski menedżer wprost przyznał, że to dla niego najgorszy moment podczas pracy na Old Trafford. Zadeklarował jednak chęć pozostania na stanowisku i wyprowadzenia drużyny z kryzysu.

– Doszliśmy zbyt daleko jako zespół, by teraz się poddać. Nigdy nie upadłem tak nisko, odkąd jestem w tym klubie, ale przyjmuję odpowiedzialność. Wierzę w siebie, wierzę, że zbliżam się do tego, co chcę osiągnąć z tym klubem. Oczywiście ostatnie wyniki nie były wystarczająco dobre, jednak muszę trzymać się tego, co widziałem też wcześniej. Wierzę w to co robimy, w sztab i zawodników – mówił Solskjaer.

Wcześniej włoski oddział Sky Sports podał informację, jakoby gotowy do współpracy z Manchesterem United miał być Antonio Conte. Oficjalne kontakty nie zostały jednak nawet rozpoczęte.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze