Wayne Rooney: bardzo łatwo jest krytykować trenera, ale piłkarze też muszą zadać sobie kilka pytań

Sky Sports Patryk Tabak Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Wayne Rooney w zdecydowanych słowach odniósł się do pozycji Ole Gunnara Solskjaera w Manchesterze United. Zdaniem Anglika odpowiedzialność za aktualne wyniki ponoszą również piłkarze, u których nie widać odpowiedniego zaangażowania, determinacji i chęci do poprawy wyników zespołu.

Porażka w derbach z Liverpoolem aż 0:5 poważnie zakwestionowała pozycję Ole Gunnara Solskjaera na Old Trafford. Był to czwarty kolejny mecz z rzędu bez zwycięstwa w Premier League, “Czerwone Diabły” zdążyły już odpaść z Pucharu Ligi po starciu z West Hamem, a w Lidze Mistrzów, choć zajmują pozycję lidera grupy, mieli poważne problemy w każdym z trzech starć.

I tak wysokie wymagania przed rozpoczęciem sezonu podniosły jeszcze letnie transfery. Na Old Trafford trafili Raphael VaraneJadon Sancho oraz przede wszystkim Cristiano Ronaldo. Pięć porażek w ostatnich dziesięciu meczach każe jednak zadać pytanie, czy Ole Gunnar Solskjaer aby na pewno jest odpowiednią osobą do wydobycia potencjału z tej kadry.

“Czerwone Diabły” czekają trzy bardzo ważne i trudne spotkania. Manchester United zmierzy się w nich z TottenhamemAtalantąManchesterem City. Przed zbliżającym się maratonem na temat pozycji norweskiego menedżera oraz sytuacji klubu wypowiedziała się jego legenda, a obecnie menedżer Derby County – Wayne Rooney.

– Na tych piłkarzach spoczywa wielka odpowiedzialność. To są zawodnicy światowej klasy, a taki klub jak Manchester United wymaga więcej. Ci zawodnicy muszą być dotknięci, zranieni. Muszą poczuć ból po tym, jak przegrywają mecze.

– Widzę wielu zawodników, którzy nie chcą wracać, nie chcą bronić, podejmować ryzyka. To jest nie do przyjęcia. Piłkarze muszą spojrzeć na siebie. To byłoby zbyt łatwe, gdyby całą odpowiedzialność przerzucić na menedżera. Tym zawodnikom płaci się ogromne pieniądze za wykonanie zadania, a ja uważam, że nie wykonują swoich obowiązków wystarczająco dobrze.

Ole Gunnar Solskjaer ma pozostać menedżerem Manchesteru United w nadchodzących spotkaniach. W mediach pojawiają się jednak informacje, jakoby piłkarze, choć prywatnie bardzo cenią Norwega, mieli kwestionować jego umiejętności taktyczne i wątpili w to, że jest on w stanie odnieść sukces sportowy.

– Man Utd przechodzi przez trudny okres, trudne kilka tygodni. Mecz z Liverpoolem nie był łatwy do oglądania, ale taka jest piłka. “The Reds” to fantastyczny zespół, ma piłkarzy światowej klasy, z prawdopodobnie najlepszym obecnie na świecie Mo Salahiem. Wielką różnicą i w zasadzie jedyną jest to, jak oni pracują w grze bez piłki.

– Oczywiście, że na Ole ciąży wielka presja. Każdy to widzi. Ja go znam, to jest typ wojownika. Nadal będzie robił właściwe rzeczy, wierzył w to co wierzy i próbował wydobyć więcej z tych zawodników. Jakąkolwiek decyzję podejmie klub, z pewnością będą czuli, że podjęli tę najwłaściwszą.

– Wiem jednak, że nie można po prostu przychylać się temu, czego chce prasa lub czego chcą kibice. Jestem pewien, że Manchester United ma określony plan, zarówno z Ole za sterami, jak i bez niego. W odpowiednim czasie wyjdą i wypowiedzą się na ten temat, to pewne. Na szczycie są mądrzy, wykształceni ludzie. Będą przyglądać się wszystkiemu, aby zobaczyć w jaki sposób radzić sobie w najbliższej przyszłości.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze