Media: Antonio Conte prawdopodobnym następcą Nuno Espirito Santo w Tottenhamie (aktualizacja)

Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Po tym, jak władze Tottenhamu oficjalnie ogłosiły decyzję o rozstaniu z dotychczasowym menedżerem “Kogutów”, Nuno Espirito Santo, w mediach od razu pojawiły się doniesienia, kto najprawdopodobniej zastąpi Portugalczyka w Londynie. Mowa o Antonio Conte.

Tottenham w poniedziałek rano poinformował publicznie o zwolnieniu Nuno Espirito Santo oraz jego sztabu szkoleniowego z dotychczasowych obowiązków. Ostatnim meczem Portugalczyka w roli szkoleniowca “Kogutów” była więc sobotnia porażka ligowa na własnym stadionie z Manchesterem United 0:3.

Od razu w mediach, w szczególności tych włoskich, pojawiły się doniesienia o tym, że prawdopodobnym zastępcą Portugalczyka w Londynie zostanie Antonio Conte. Informują o tym m.in. Gianluca di Marzio oraz Fabrizio Romano.

Były menedżer m.in. Chelsea, Juventusu, a ostatnio Interu Mediolan, już od kilku tygodni przymierzany jest do powrotu na Wyspy Brytyjskie. Do tej pory spekulowano, że Włoch może zastąpić na Old Trafford Ole Gunnara Solskjaera, który początku obecnej kampanii w Manchesterze United nie może zaliczyć do udanych.

Ostatecznie jednak Conte ma prowadzić zaawansowane rozmowy z Tottenhamem i jest skory zaakceptować warunki zaproponowane przez właściciela londyńskiej drużyny, Daniela Levy’ego. Ważną rolę w tym aspekcie odgrywa także były dyrektor sportowy Juventusu, obecnie pełniący podobne obowiązki w Tottenhamie, Fabio Paratici.

Jak dalej przekazuje Fabrizio Romano, Conte już niebawem ma pojawić się w Londynie w celu dopięcia ostatnich szczegółów dotyczących swoich zarobków w ekipie “Kogutów” oraz długoletniej umowy.

Także Simon Stone z BBC podaje, że Antonio Conte jest mocnym kandydatem do objęcia w Tottenhamie schedy po Nuno Espirito Santo.

Aktualizacja – 01.11.2021 r. (godz. 15:05)

Jak donosi Fabrizio Romano, Antonio Conte wraz ze swoimi przedstawicielami są już w Londynie i Włoch jest już o krok od podpisania umowy z Tottenhamem, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Jak z kolei dodaje Simon Stone z BBC, piłkarze Tottenhamu mogą spodziewać się, że Antonio Conte już we wtorek rano pojawi się na treningu “Kogutów” w roli nowego menedżera tej drużyny.

Aktualizacja – 01.11.2021 r. (godz. 19:05)

Jak dalej przekazuje Fabrizio Romano, Antonio Conte jest już w Londynie i w zasadzie czeka na dopięcie ostatnich detali swojej niespełna dwuletniej umowy z Tottenhamem, aby móc ogłosić Włocha oficjalnie nowym menedżerem “Kogutów”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze