Nominacje do nagrody Najlepszego Piłkarza Października w Manchesterze United

manutd.com sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Październik 2021 roku zdecydowanie nie należał do najlepszego okresu w wykonaniu Ole Gunnara Solskjaera i jego podopiecznych. Jednak jak co miesiąc, oficjalna strona klubu z Old Trafford podała nominacje do nagrody Piłkarza Miesiąca.

Ubiegły miesiąc w wykonaniu Manchesteru United to zaledwie jedna wygrana w lidze w czterech spotkaniach (z Tottenhamem 3:0). Oprócz tego “Czerwone Diabły” zremisowały na własnym terenie z Evertonem (1:1) i doznały dwóch kompromitujących porażek – na wyjeździe z Leicester City (2:4) i na Old Trafford z Liverpoolem (aż 0:5). Ponadto w okresie tym zdarzył się jeszcze spektakularny comeback ze stanu 0:2 do 3:2 w fazie grupowej Ligi Mistrzów, podczas domowego spotkania z Atalantą.

Pierwszym z nominowanych do nagrody Piłkarza Miesiąca w Manchesterze United za październik 2021 r. jest David de Gea, który zagrał we wszystkich wspomnianych wyżej spotkaniach. Choć klub z Old Trafford tracił w tym czasie bramki na potęgę, to trudno sobie wyobrazić, jak jeszcze gorsze mogłyby to być wyniki, gdyby nie i tak świetna postawa Hiszpana w bramce, który niejednokrotnie wybraniał swój zespół, ale po prostu zbyt często, w obliczu gęstych błędów swojej defensywy, pozostawał bezradny.

Powracający do gry po kontuzji i operacji Marcus Rashford, także został nominowany do tego wyróżnienia. Anglik wystąpił w czterech z pięciu wspomnianych spotkań (w tym dwukrotnie w roli rezerwowego) i szybko dał o sobie przypomnieć kibicom “Czerwonych Diabłów”, zdobywając trzy gole i będąc najskuteczniejszym podopiecznym Solskjaera w ubiegłym miesiącu.

Stawkę nominowanych zamyka Cristiano Ronaldo, który w minionym miesiącu dał zwycięstwo “Czerwonym Diabłom” we wspomnianym spotkaniu Ligi Mistrzów z Atalantą, a także pięknym wolejem otworzył konto bramkowe Manchesteru United w ostatniej potyczce ligowej z Tottenhamem. W tym czasie dwukrotnie zdobywał też nagrodę Piłkarza Meczu wg klubowych fanów.

Swoje głosy na poszczególnych kandydatów do tej nagrody możecie dodawać tutaj. Rozstrzygnięcie nastąpi już w nadchodzący wtorek, 2 listopada.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze