Getty Images

Oficjalnie: Nuno Espirito Santo zwolniony z Tottenhamu

tottenhamhotspur.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Nuno Espirito Santo, a także pracownicy jego sztabu szkoleniowego, Ian Cathro, Rui Barbosa i Antonio Dias, zostali zwolnieni ze swoich dotychczasowych obowiązków w Tottenhamie – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Londynu.

Tym samym sobotnia porażka 0:3 w Londynie z Manchesterem United była ostatnim meczem Nuno Espirito Santo w roli szkoleniowca „Kogutów”. Tottenham po 10. kolejkach, w których odniósł 5 zwycięstw i poniósł tyle samo porażek, zajmuje 8. lokatę w lidze z 15 punktami i bilansem bramek 9:16.

Przygoda Portugalczyka z ekipą „Kogutów” trwała więc bardzo krótko, bo zaledwie 3 miesiące. Nuno Espirito Santo przez ostatnie 4 lata z powodzeniem prowadził ekipę Wolverhampton, ale epizodu w Londynie nie będzie mógł zaliczyć do udanych.

– Wiem, jak bardzo Nuno i jego sztab szkoleniowy chcieli odnieść sukces w tym klubie. Żałuję, że musieliśmy podjąć taką decyzję – skomentował na gorąco ruch klubu z Londynu jego dyrektor sportowy, Fabio Paratici.

Nuno to prawdziwy dżentelmen i zawsze będzie tutaj mile widziany. Chcemy mu podziękować oraz jego sztabowi szkoleniowego i życzyć im wszystkiego dobrego w przyszłości – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze