Oficjalnie: Raphael Varane z kontuzją ścięgna udowego. Czeka go długa absencja

manutd.com Damian Domitrz

Manchester United poinformował na swojej stronie o stanie zdrowia Raphaela Varane’a, który w pierwszej połowie starcia z Atalantą musiał opuścić boisko z powodu urazu ścięgna udowego.

Klub potwierdza, że francuski obrońca doznał kontuzji ścięgna udowego. Jego absencja ma potrwać około miesiąca.

28-letni piłkarz musiał opuścić boisko w pierwszej połowie spotkania w Bergamo, kiedy gospodarze prowadzili 1:0. Zastąpił go Mason Greenwood, który przyczynił się do wyrwania cennego punktu i utrzymania pozycji lidera w grupie F. Dwa gole, które zapewniły remis, zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo.

Uraz Raphaela Varane’a oznacza, że nie wystąpi on przeciwko najbliższemu rywalowi „Czerwonych Diabłów”. W sobotę klub z Old Trafford podejmie na własnym boisku Manchester City. Po tym meczu nastąpi dwutygodniowa przerwa międzynarodowa.

Po powrocie do rozgrywek ligowych Manchester United będzie rywalizował z Watfordem, a potem pojedzie do Hiszpanii, aby zmierzyć się w ważnym pojedynku z Villarrealem. Listopadowe zmagania podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zakończą meczem z Chelsea na Stamford Bridge.

Życzymy Raphaelowi Varane’owi szybkiego powrotu do zdrowia, ponieważ Francuz pokazał, że jest mocnym filarem defensywy Manchesteru United.