Oświadczenie Premier League ws. reformy Mistrzostw Świata

premierleague.com Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Premier League poinformowała, że kluby angielskiej ekstraklasy jednogłośnie odrzuciły proponowane zmiany w kalendarzu piłkarskim przez FIFA. Reformy obejmowały organizację Mistrzostw Świata w piłce nożnej co dwa lata oraz wydłużenie przerw na rozgrywki międzynarodowe.

20 klubów Premier League zebrało się na ostatnim spotkaniu, aby omówić reformy kalendarza spotkań międzynarodowych, która ma nastąpić po 2024 roku. Kluby jednogłośnie sprzeciwiły się propozycji FIFA w kwestii organizowania Mistrzostw Świata w piłce nożnej co dwa lata. Posiedzenie obejmowało również kwestię rozszerzenia okienek na rozgrywki reprezentacji.

Kluby zgłosiły obawy dotyczące możliwego negatywnego wpływu propozycji FIFA na dobro graczy, kibiców oraz organizacji okresów przedsezonowych i jakości samych rozgrywek klubowych.

– Premier League jest zaangażowana w zapobieganie wszelkim radykalnym zmianom w kalendarzu FIFA po 2024 roku. Mogą one mieć negatywny wpływ na dobro graczy, zagrozić konkurencyjności, samem kalendarzowi, strukturom oraz tradycjom piłki krajowej – mówił Richard Masters, dyrektor generalny Premier League.

– Jesteśmy otwarci na reformy oraz nowe pomysły, lecz muszą one przede wszystkim wzmocnić równowagę pomiędzy piłką krajową a międzynarodową. Muszą one poprawić jakość gry na każdym szczeblu piłki nożnej.

– Proces zmian powinien obejmować umowy z ligami, które to stanowią fundament tej dyscypliny.

– Zamierzamy nadal współpracować z grupami fanów, graczami, krajowymi oraz międzynarodowymi interesariuszami, ponieważ naszym celem pozostaje znalezienie rozwiązań, które będą najlepsze dla przyszłości piłki.

Premier League jest gospodarzem tegorocznego zgromadzenia World Leagues Forum. Zebranie odbędzie się w Londynie w dniach 2 i 3 grudnia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze