Nani: to ja przekonałem Bruno Fernandesa do transferu na Old Trafford

The Athletic Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Bruno Fernandes to zdecydowanie najbardziej udany transfer Manchesteru United w erze post-fergusonowskiej. Były piłkarz klubu, Nani, zdradził, że to on przekonał Portugalczyka do podpisania kontraktu z klubem z Old Trafford.

Bruno Fernandes był łączony z przenosinami do Manchesteru United już w 2019 roku, ale wtedy transfer nie doszedł do skutku. Na sile za to przybrały plotki o jego przeprowadzce do Manchesteru City lub Tottenhamu Hotspur.

Była gwiazda klubu z Old Trafford, Nani, który spędził sezon 2018/2019 w jednym zespole z utalentowanym rozgrywającym w Sportingu Lizbona, wyznał, że to on zachęcił go do gry dla „Czerwonych Diabłów” i przekonał do odrzucenia propozycji innych klubów.

– Byłem pierwszym, który powiedział mu, że powinien iść do Anglii, a jeśli się na to zdecyduje i wybierze Manchester United, to będzie to dla niego najlepsza decyzja.

– To zabawna historia, ponieważ parę miesięcy temu, kiedy przeniosłem się do Orlando, zobaczyłem wiadomość, że napisałem do niego, bo wiedziałem o zainteresowaniu Manchesteru City i Tottenhamu. Te kluby walczyły o jego podpis.

– Powiedziałem mu: „Jeżeli musisz odejść ze Sportingu, to wybierz Manchester United. To najlepsze rozwiązanie!”

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze